“Велика сімка” може проігнорувати кліматичні попередження shutterstock

“Велика сімка” може проігнорувати кліматичні попередження

Катерина Бєлоусова

Нові інвестиції у викопне паливо суперечать оцінкам Міжнародного енергетичного агентства та експертної групи ООН з питань клімату

Міністри з питань клімату країн "Великої семи" (G7) можуть виступити за нові інвестиції в постачання газу, попри глобально узгоджені цілі щодо зміни клімату.

Проєкт заяви все ще перебуває на стадії переговорів між країнами G7 і може змінитися до його ухвалення, повідомляє Climate Home News.

Зустріч відбудеться 15-16 квітня в Саппоро, Японія.

Зазначається, що ймовірні інвестиції необхідні на тлі енергетичної кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням росії в Україну.

В матеріалі підкреслили, що Японія вважає скраплений природний газ (СПГ) перехідним паливом до відновлювальної енергії, на яке може знадобитися щонайменше 10-15 років.

Зазначається, що такі інвестиції суперечать оцінкам Міжнародного енергетичного агентства. МЕА стверджує, що не можна робити нові інвестиції у викопне паливо, якщо світ не хоче перетнути межу глобального потепління у 1,5°C.

В матеріалі додали, що експертна група ООН з питань клімату IPCC також заявила, що світ повинен суттєво скоротити використання викопного палива в цьому десятилітті, щоб уникнути найбільш руйнівних наслідків зміни клімату.

В Climate Home News підкреслили, що G7 раніше пообіцяла припинити державну підтримку закордонних проєктів з викопного палива до кінця 2022 року. Однак у проєкті заяви йдеться, що країни очікують, що попит на СПГ продовжуватиме зростати в країнах, які пізніше зможуть замінити його на ВДЕ.

Автори додали, що документ викликав негативну реакцію деяких країн, зокрема ЄС, які виступили проти заяви про зростання попиту на СПГ. 

Європейські країни, які колись були основними покупцями російського газу, намагаються диверсифікувати свої джерела енергії, частково замінюючи його СПГ.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, нове дослідження Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) показало, що до початку 2030-х років світ перевищить обмеження потепління на 1,5°C, а до 2100 року сягне 3,2°C.

Читайте також
Горнятко ранкової кави за рік значно здорожчало: як до цього причетна зміна клімату
Горнятко ранкової кави за рік значно здорожчало: як до цього причетна зміна клімату

Фермерам доводиться докладати більше зусиль для підтримки своїх полів

Україна може залишитись без борщу: як до цього причетна зміна клімату
Україна може залишитись без борщу: як до цього причетна зміна клімату

Але є й кілька неочікуваних “плюсів” для аграріїв

Кабмін ухвалив план виконання Стратегії адаптації до зміни клімату на найближчі роки 
Кабмін ухвалив план виконання Стратегії адаптації до зміни клімату на найближчі роки 

Серед запланованих заходів – проведення інвентаризації лісів, збільшення площі територій природно-заповідного фонду та реформування системи екоконтролю