Дослідження австрійських вчених показало, що часточки полістиролу, пластика з харчової плівки, можуть потрапляти в людський мозок.
Це може збільшити ризик запалення, неврологічних розладів та нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера або Паркінсона, повідомляє Cracked.com.
Зазначається, що вчені використовували комп’ютерні моделі, щоб продемонструвати, як пластик може потрапляти в мозок. Певна поверхнева структура, а саме біомолекулярна корона, відіграє ключову роль у цьому процесі.
Науковці підкреслили, що найбільш тривожними відкриттям стало те, що часточки пластику змогли подолати гематоенцефалічний бар’єр протягом двох годин після їхнього проковтування.
Як відомо, гематоенцефалічний бар’єр відділяє центральну нервову систему від кровʼяної та є непроникним для більшості патогенів.
В матеріалі підкреслили, що мікропластик в організмі людини може спричинити і низку інших захворювань, наприклад:
- аутоімунні захворювання;
- репродуктивні проблеми;
- розвиток певних видів раку.
“Наразі ми нічого не можемо з цим зробити, оскільки пластик проник майже в усе, включаючи проникнення, здавалося б, здорових фруктів і овочів через їхнє коріння”, – додали в матеріалі.
Нагадаємо, вчені Інженерної школи Джорджа Р. Брауна при американському Університеті Райса виявили, що пластик сприяє появі стійких до антибіотиків бактерій.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, лондонські вчені з Музею природної історії виявили у морських птахів нову хворобу пластикоз, від чого у шлунково-кишковому тракті утворюються шрами.