Інженери-хіміки зі Швейцарського університету EPFL розробили штучний лист (прозорий і пористий електрод), який перетворює воду з повітря на водневе паливо.
Пристрій використовує вхідний потік вологого повітря для виробництва H2 та енергію сонця, повідомляє pv magazine.
В матеріалі пояснили, що підкладка електрода являє собою тривимірну сітку з повстяних скляних волокон, яка є кварцом. Потім волокна оксиду кремнію сплавляються разом при високих температурах для одержання повстяних пластин. Пластини спочатку покриваються тонкою прозорою плівкою легованого фтором оксиду олова, а потім тонкою плівкою напівпровідникових матеріалів, що поглинають сонячне світло.
На створення такого електрода вчених надихнули рослини тим, як перетворюють сонячне світло в хімічну енергію за допомогою вуглекислого газу з повітря.
"Оскільки кожен крок є відносно простим і масштабованим, я думаю, що наш підхід відкриє нові горизонти для широкого спектра застосувань, починаючи від газодифузійних підкладок для виробництва водню на сонячних батареях", – сказала Марина Каретті, провідна авторка проекте.
Зазначається, що ефективність перетворення сонця на водень сягає 19%. Вчені розраховують, що винахід отримає широке застосування.
Нагадаємо, в Австралії науковці з Університету Мельбурна розробили технологію виробництва водню високої чистоти з повітря, мінімальна вологість якого має сягати 4%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, китайська компанія EPRO Advance Technology розробила пористий кремнієвий матеріал під назвою Si+, який за потреби може генерувати "надчистий водень" із джерела води та може діяти як твердотільний матеріал, що генерує водень.