Вчені повідомили, скільки «зеленого» водню потребує планета Shutterstock

Вчені повідомили, скільки «зеленого» водню потребує планета

Романа Слісар

За даними фахівців, 25% цього палива використовуватимуть на тих самих промислових об'єктах, де його виробляють, а решту продаватимуть на світовому ринку

Для досягнення глобальних нульових викидів вуглецю до 2050 року буде потрібно щороку близько 306 мільйонів тонн "зеленого" водню, що отримують з відновлюваних джерел енергії.

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агенства (IЕА).

Дослідження, яке визначає кроки, необхідні для досягнення світом нульових викидів вуглецю до середини століття, говорить, що щорічно буде потрібно 197,6 млн "блакитного" водню, що отримується з природного газу або вугілля в комбінації з технологіями, що здатні утримувати та зберігати викиди СО2.

Ще 16 млн тонн низьковуглецевого електролітичного водню вироблятимуть щороку за рахунок електролізу, що працює на атомних електростанціях та електростанціях з викопним паливом.

Загалом 520 млн відновлюваного та низьковуглецевого водню буде використано в широкому діапазоні галузей. Для порівняння: у 2020 році 87 млн тонн переважно "сірого" водню було вироблено із природного газу та вугілля без зменшення, головним чином для використання у хімічній та нафтопереробній галузях.

322 млн тонн "зеленого" та електролітичного водню в 2050 році потребуватимуть загальної потужності електролізера 3,585 ГВт, порівняно з сьогоднішніми 300 МВт, і приблизно 14 500 ТВт-год електроенергії – близько 20% світового постачання електроенергії (71 164 ТВт-год).

"Розгортання електролізерів такими темпами, необхідними в "NZE" (сценарій нульових викидів до 2050 року), є ключовим викликом, враховуючи відсутність виробничих потужностей сьогодні, як і забезпечення наявності достатніх потужностей для виробництва електроенергії", – йдеться у звіті IЕА.

Із 538 млн тонн водню, необхідних у 2050 році – вісім мільйонів тонн із яких буде "сірим" – близько 25% буде вироблено та використано на тих самих промислових об'єктах, а решта буде вироблена та продана на світовому ринку водню.

Також IEA повідомляє, що "блакитний" водень із природного газу коштуватиме до 2050 року близько 1-2 доларів за кг, а зелений водень – 1-2,50 доларів за кг.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на Рівненщині 166-метрові вітряки вироблятимуть водень.

Читайте також
Міненерго вступило в Європейський альянс із чистого водню: що це означає для України
Міненерго вступило в Європейський альянс із чистого водню: що це означає для України

Україну визнали пріоритетним партнером у водневій економіці Євросоюзу

Перспективи водневої економіки для України. Частина друга
Перспективи водневої економіки для України. Частина друга

Для процесу виробництва водню знадобиться дуже багато води, а в країні вже через кілька років прогнозують її дефіцит

Чи зможе Україна стати Клондайком "зеленого" водню для ЄС? Пояснюємо простою мовою
Чи зможе Україна стати Клондайком "зеленого" водню для ЄС? Пояснюємо простою мовою

За оцінками влади, до 2035 року Україна зможе виготовити 5 млрд кубічних метрів "зеленого" водню

У Рівненській області 166-метрові вітряки вироблятимуть водень 
У Рівненській області 166-метрові вітряки вироблятимуть водень 

Його згодом будуть використовувати для виробництва аміаку