Вчені попередили, що бактерії у льодовиках спричинять вуглецевий вибух: чим це загрожує планеті  shutterstock

Вчені попередили, що бактерії у льодовиках спричинять вуглецевий вибух: чим це загрожує планеті 

Маргарита Толстих

Якщо льодовики почнуть активно танути, бактерії із вічної мерзлоти візьмуться виділяти метан і наблизять планету до екологічної катастрофи через потепління

Через глобальне потепління бактерії, які зараз знаходяться у льодовиках, звільняться назовні та спричинять вуглецевий вибух. Про це попередили американські вчені на сторінках наукового журналу Nature.

Підвищення температури планети через глобальні кліматичні зміни провокує танення льодовиків. Там, у вічній мерзлоті, знаходяться унікальні мікроорганізми. Вони здатні генерувати вуглекислий газ та метан.

Якщо ситуація на планеті дійде до глобального танення льодовиків, спочатку вони "викинуть" в атмосферу понад 1600 мільярдів тонн вуглецю. Це більше, ніж в газовій оболонці нашої планети. А потім у гру вступлять бактерії. Вони почнуть активно генерувати вуглекислий газ і метан.

У результаті Земля опиниться під ковпаком із щільної газової хмари. Вона змусить планету нагріватися ще більше. Вчені називають таке явище вуглецевою бомбою.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що  в Арктиці вдвічі почастішають удари блискавок. Незворотні зміни в екосистемі швидше наблизять глобальне потепління та змусять планету перегріватися.

Читайте також
У Києві 24-28 липня буде критичний рівень діоксиду азоту у повітрі
У Києві 24-28 липня буде критичний рівень діоксиду азоту у повітрі

Це може негативно вплинути на самопочуття людей

Прокурори повернули громаді 629 га земель лісового фонду
Прокурори повернули громаді 629 га земель лісового фонду

Їхня вартість становить майже 270 млн грн

Через спеку та забруднення води на Одещині знову масово гине риба
Через спеку та забруднення води на Одещині знову масово гине риба

Вода у прибережній зоні прогрілася до 33°C