Дослідження групи міжнародних вчених підтвердило прискорене танення льодових покривів Землі.
З 1992 по 2022 роки замерзлі полюси планети втратили 7560 мільярдів тонн маси, що створює чверть усього підвищення рівня моря, повідомляє BBC.
Зазначається, що за останнє десятиліття відбулося сім найгірших років танення. Найгіршим роком танення став 2019 рік, коли крижані покриви втратили 612 мільярдів тонн, з яких 444 мільярди тонн в Арктиці.
Дослідження показало, що на початку 90-х років танення крижаного покриву становило лише 5,6% підвищення рівня моря. Наразі цей показник збільшився у 5 разів до 25,6%.
В матеріалі пояснили, що підвищення рівня моря зумовлене низкою факторів, а саме:
- тепловим розширенням води в більш гарячому світі;
- стікання талих вод із льодовиків за межі льодовикових покривів;
- зміни в кількості води, що утримується на континентах.
Професор Ендрю Шеперд з Університету Нортумбрії зазначив, що прискорення втрати крижаного покриву означає, що в наступному десятилітті очікується значне зростання рівня моря.
"У минулі десятиліття це було близько 3 мм на рік. Незабаром ми побачимо 4 мм, 5 мм, 6 мм на рік", – сказав він.
Нагадаємо, вчені виявили, що в льодовику Туейтс в Антарктиді, який називають льодовиком Судного дня, утворюються глибокі тріщини й він тане зі значною швидкістю. Його часткове руйнування може призвести до підвищення рівня моря більш ніж на 70 см.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, попередні дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) показали, що середня температура на поверхні океану з початку квітня сягнула 21,1°C. Це новий рекордний рівень, який призвів до хвиль морської спеки по всьому світу.