Варварські дії військ РФ створили загрозу екокатастрофи для України, – Зеленський

Варварські дії військ РФ створили загрозу екокатастрофи для України, – Зеленський

Олена Яценьо

Агресія Росії створила загрозу для водного потенціалу Східної Європи

Президент Володимир Зеленський заявив, що російська військова машина – це не просто людський жах, а й екологічна катастрофа для України.

Таку заяву глава Української держави зробив на Міжнародному безпековому форумі GLOBSEC у Братиславі (Словаччина), повідомляє VICE.

"Однією з найважливіших мішеней для російської армії в Україні нині є мости через ріки. Буває, що російська армія тричі завдає ракетних ударів по одному й тому ж мосту, щоб його повністю зруйнувати. Неможливо переоцінити й загрозу, яку агресія Росії створила для водного потенціалу всієї нашої частини Європи – центру та сходу, Чорноморського басейну", – сказав Зеленський.

Український президент наголосив, що характер бойових дій військ РФ – відверто варварський. "Вони просто знищують абсолютно все. Жорстоко бомбардують і житлові будинки, і промислові підприємства. Зокрема, екологічно небезпечні хімічні виробництва, металургійні заводи тощо", – уточнив Зеленський.

Він нагадав, що бойові дії на Донбасі ще з 2014 року створили загрозу забруднення підземних вод. Якщо й далі триватиме затоплення вугільних шахт на Донбасі – а серед них є, наприклад, шахта "Юнком", у якій в 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух, – то отрута й навіть радіоактивне забруднення можуть потрапити не тільки в річки України, а й у Чорне та Азовське моря.

У своїй промові він згадав і про річку Дунай, яка однаково збагачує різні народи й різні міста: Братиславу, Відень, Будапешт, Лінц, Регенсбург, Белград, Ізмаїл тощо; Словаччину, Австрію, Німеччину, Румунію, Сербію, Угорщину, Молдову та Україну.

"Щоб Дунай залишався чистим і безпечним, щоб його економічний потенціал, зокрема транспортний, працював на повну силу, потрібна взаємодія всіх країн, яким природа подарувала цю річку. А отже, потрібна єдність. Потрібне розуміння. Потрібне вміння говорити й домовлятися заради спільного інтересу. А це – ключові речі для мирного та вільного життя у Європі. Це те, що вміє Словаччина. Це те, що вміє Україна. Це те, що вміють інші держави – наші партнери. І це те, що свідомо ігнорує Росія", – сказав президент України.

Інформуючи партнерів про безпекові виклики, пов’язані з українськими акваторіями, президент згадав і про блокаду Росією українських портів. Він констатував, що через цей акт агресії РФ світ стоїть на порозі продовольчої кризи.

"Ми маємо дати відповіді на всі виклики та небезпеки, які створила Російська Федерація для нас із вами. Політика, економіка, військова сфера, продовольство, екологія, міграція – немає такої галузі нашого життя, у якій не було б катастрофи, кризи, загрози катастрофи або кризи внаслідок дій Росії", – зазначив Зеленський.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що дії росіян в Україні загрожують знищенням 2,9 млн га Смарагдової мережі.

Читайте також
Обстріл пластикового заводу Чернігова завдав десятків мільйонів грн збитків. Фото
Обстріл пластикового заводу Чернігова завдав десятків мільйонів грн збитків. Фото

Матеріали справи передано до Штабу при ДЕІ та правоохоронним органам

Названі наслідки для довкілля України від війни за тиждень 23-29 червня. Дайджест
Названі наслідки для довкілля України від війни за тиждень 23-29 червня. Дайджест

Масштабні пожежі призводять до отруєння повітря особливо небезпечними речовинами, які можуть переноситися вітрами на великі відстані

НАТО долучилося до “війни” зі зміною клімату та заявило амбітні цілі
НАТО долучилося до “війни” зі зміною клімату та заявило амбітні цілі

Стратегічна концепція НАТО визначає кліматичні зміни як один із визначних викликів для безпеки у тривалій перспективі

В Міндовкілля назвали збитки для довкілля від війни
В Міндовкілля назвали збитки для довкілля від війни

Україна обов'язково виставить рахунок окупантам за шкоду, нанесену навколишньому середовищу під час війни