Варварські дії військ РФ створили загрозу екокатастрофи для України, – Зеленський

Варварські дії військ РФ створили загрозу екокатастрофи для України, – Зеленський

Олена Яценьо

Агресія Росії створила загрозу для водного потенціалу Східної Європи

Президент Володимир Зеленський заявив, що російська військова машина – це не просто людський жах, а й екологічна катастрофа для України.

Таку заяву глава Української держави зробив на Міжнародному безпековому форумі GLOBSEC у Братиславі (Словаччина), повідомляє VICE.

"Однією з найважливіших мішеней для російської армії в Україні нині є мости через ріки. Буває, що російська армія тричі завдає ракетних ударів по одному й тому ж мосту, щоб його повністю зруйнувати. Неможливо переоцінити й загрозу, яку агресія Росії створила для водного потенціалу всієї нашої частини Європи – центру та сходу, Чорноморського басейну", – сказав Зеленський.

Український президент наголосив, що характер бойових дій військ РФ – відверто варварський. "Вони просто знищують абсолютно все. Жорстоко бомбардують і житлові будинки, і промислові підприємства. Зокрема, екологічно небезпечні хімічні виробництва, металургійні заводи тощо", – уточнив Зеленський.

Він нагадав, що бойові дії на Донбасі ще з 2014 року створили загрозу забруднення підземних вод. Якщо й далі триватиме затоплення вугільних шахт на Донбасі – а серед них є, наприклад, шахта "Юнком", у якій в 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух, – то отрута й навіть радіоактивне забруднення можуть потрапити не тільки в річки України, а й у Чорне та Азовське моря.

У своїй промові він згадав і про річку Дунай, яка однаково збагачує різні народи й різні міста: Братиславу, Відень, Будапешт, Лінц, Регенсбург, Белград, Ізмаїл тощо; Словаччину, Австрію, Німеччину, Румунію, Сербію, Угорщину, Молдову та Україну.

"Щоб Дунай залишався чистим і безпечним, щоб його економічний потенціал, зокрема транспортний, працював на повну силу, потрібна взаємодія всіх країн, яким природа подарувала цю річку. А отже, потрібна єдність. Потрібне розуміння. Потрібне вміння говорити й домовлятися заради спільного інтересу. А це – ключові речі для мирного та вільного життя у Європі. Це те, що вміє Словаччина. Це те, що вміє Україна. Це те, що вміють інші держави – наші партнери. І це те, що свідомо ігнорує Росія", – сказав президент України.

Інформуючи партнерів про безпекові виклики, пов’язані з українськими акваторіями, президент згадав і про блокаду Росією українських портів. Він констатував, що через цей акт агресії РФ світ стоїть на порозі продовольчої кризи.

"Ми маємо дати відповіді на всі виклики та небезпеки, які створила Російська Федерація для нас із вами. Політика, економіка, військова сфера, продовольство, екологія, міграція – немає такої галузі нашого життя, у якій не було б катастрофи, кризи, загрози катастрофи або кризи внаслідок дій Росії", – зазначив Зеленський.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що дії росіян в Україні загрожують знищенням 2,9 млн га Смарагдової мережі.

Читайте також
Екологічні збитки від обстрілу ДніпроГЕСу сягнули 140 мільйонів гривень
Екологічні збитки від обстрілу ДніпроГЕСу сягнули 140 мільйонів гривень

Обрахунок збитків триває і сума шкоди буде збільшуватися

У Харкові СЕС та генератор забезпечили роботу лікарні під час блекауту
У Харкові СЕС та генератор забезпечили роботу лікарні під час блекауту

СЕС допомогла підтримати роботу лікарні, попри те, що погода не була сонячною

Внаслідок обстрілу ДніпроГЕСу у річку потрапили нафтопродукти. Фото
Внаслідок обстрілу ДніпроГЕСу у річку потрапили нафтопродукти. Фото

Невідомо, чи вдасться відновити роботу ГЕС-2 на гідроелектростанції

Росіяни намагалися влаштувати нову екокатастрофу: наслідки масованої атаки
Росіяни намагалися влаштувати нову екокатастрофу: наслідки масованої атаки

На Львівщині уламки "шахеду" спричинили лісову пожежу