У Японії стартап Interstellar Technologies успішно випробував прототип ракетного двигуна супутника, який працює на біопаливі, отриманому виключно з коров’ячого гною.
Протягом 10 секунд прототип двигуна випускав синьо-помаранчеве полум'я довжиною 10-15 метрів, повідомляє Euronews.
Зазначається, що біогаз виробили на місцевих молочних фермах. Партнер стартапу Air Water перетворив цей біогаз на ракетне паливо.
"Ми намагаємося створювати невеликі ракети, які можна запускати часто, а не один раз. У цьому сенсі виробництво палива з низьким впливом на навколишнє середовище означає, що ми можемо побудувати ракету з низьким впливом на навколишнє середовище. Таким чином, ми можемо створити ракету нового покоління системи", — сказав генеральний директор Interstellar Technologies Такахіро Інагава, додавши, що ймовірно технологію будуть використовувати у всьому світі.
Інагава підкреслив, що використання місцевого палива є дуже рентабельним.
В матеріалі розповіли, що протягом останніх років космічний сектор Японії мав дві невдалі місії. Зараз фахівці планують почати “нову главу” завдяки новим технологіям.
Зазначається, що продажі біогазу збільшують дохід ферми приблизно на 1%. Окрім того, нешкідливе для клімату паливо допомагає зменшити негативний вплив сільського господарства на навколишнє середовище. Адже галузь створює близько 14% світових викидів парникових газів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними Європейської біогазової асоціації у 2022 році в Європі виробництво біометану зросло майже на 20%, порівняно з 2021 роком, а виробництво комбінованого біогазу та біометану сягнуло 21 млрд м3.