В Україні за рік зʼявилися 20 тисяч гектарів нових лісів shutterstock

В Україні за рік зʼявилися 20 тисяч гектарів нових лісів

Катерина Бєлоусова

До збільшення лісового фонду найбільш активно долучилися Полтавська, Чернігівська, Харківська та Житомирська області

В Україні у 2022 році вдалося збільшити площі державного лісового фонду на понад 20 тисяч гектар за рахунок лісів на сільськогосподарських землях та інших територіях.

Близько 12 гектарів нових лісів складають самосійні, повідомляє голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець у Facebook.

Він розповів, що у 2022 році Держлісагентство відправило місцевим органам влади клопотань на приєднання до лісового фонду 77 тисяч гектар територій. З переданих площ, для 3 тисяч самосійних лісів вже розробили проєкти землеустрою та надали кадастрові номери. А для 1,5 тисяч гектарів вже отримані витяги з реєстру речових прав.

“Деякі наші лісгоспи демонструють дійсно вражаючі результати”, – сказав Болоховець.

Він розповів, що у Полтавському лісгоспі співробітники виявили 50 залісених ділянок земель запасу, площею 513 гектарів, та домоглися збереження самосійного лісу.

Окрім того, лісівники Новгород-Сіверського лісгоспу, що на Чернігівщині, отримали згоду та виготовили документацію на 669 га територій. Також триває розробка проєкту землеустрою для ще 925 га.

“Природа краще за нас вміє забезпечувати біорізноманіття, стійкість екосистем до негативних кліматичних та інших факторів. В сучасному світі природні ліси це скарб, який треба оберігати, щоб залишити у спадок наступним поколінням”, – сказав голова Держлісагенства.

Болоховець зазначив, що землю планували передати в оренду аграріям, але громада на чолі з головою Новгород-Сіверської міської ради Людмилою Ткаченко вирішила зберегти ліс. 

“Новгород-Сіверське лісове господарство працює в дуже складних умовах. Майже всі лісництва межують із державою-агресором. Кожного дня тривають обстріли”, – підкреслив він.

Болоховець також відзначив активну позицію та результативність лісівників Житомирської та Хмельницької області. 

“На жаль, залишаються регіони, де ефективність роботи з порятунку самосійних лісів є недостатньою. Обов’язково будемо приділяти цим регіонам особливу увагу. В Україні майже мільйон га самосійного лісу і його збереження задача не менш важлива, ніж висадка лісів в рамках програми Президента "Зелена країна"”, – додав він.

Нагадаємо, на Київщині виявили близько 102 тисяч гектарів самосійних лісів, які потенційно можуть використовуватися для відновлення українських лісів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет Міністрів України схвалив внесення змін до Правил відтворення лісів, які врегулюють збереження самосійних лісів, лук та пасовищ в рамках закону “Про збереження лісів”.

Читайте також
У Львівській області хочуть вирубати 190 гектарів лісу для будівництва курорта, — UNCG
У Львівській області хочуть вирубати 190 гектарів лісу для будівництва курорта, — UNCG

Для будівництва планують вирубати ліси природного походження віком 185 років

У Кіровоградській області лісівники створять 87 гектарів нового лісу
У Кіровоградській області лісівники створять 87 гектарів нового лісу

На місці дерев, які не вижили цього року, будуть висаджувати нові. Цей процес називають доповненням лісів