В Україні з'явиться нацмережа зарядних станцій для електрокарів: зроблено перший крок shutterstock

В Україні з'явиться нацмережа зарядних станцій для електрокарів: зроблено перший крок

Олена Яценьо

За фінансову частину відповідатиме "Укргазбанк", а за технічну — "Енергоатом"

У п'ятницю, 17 червня, ДП "НАЕК "Енергоатом" та АБ "Укргазбанк" підписали меморандум про спільну реалізацію проєкту з розгортання національної мережі зарядних станцій для електрокарів.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Меморандум став першим кроком для реалізації такого проєкту. Згідно з документом, передбачено використання фінансових можливостей "Укргазбанку" та виробничо-технічного потенціалу "Енергоатому" як найбільшого виробника електроенергії в Україні.

"Сьогодні зроблено ще один важливий крок розвитку інфраструктури електричного транспорту та створення національної мережі зарядних станцій в Україні, визначено джерела фінансування для розбудови цієї мережі на території всієї країни", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

За словами очільника Міненерго, розгортання мережі сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань із декарбонізації та зменшення забруднення довкілля.

"Для "Енергоатому" це також і вихід на роздрібний ринок продажу електроенергії, що суттєво збільшить капіталізацію компанії", – сказав керівник НАЕК Петро Котін.

В "Енергоатомі" зауважили, що мають значні резервні потужності для виробництва "дешевої та чистої електроенергії", яку можна постачати також і на нові сегменти внутрішнього ринку.

"Ми впроваджуємо справді масштабний проєкт на шляху інноваційної трансформації транспортної інфраструктури України у європейські екологічні стандарти", – зазначив голова правління "Укргазбанку" Денис Чернишов.

Нагадаємо, що торік українці придбали 8,5 тисячі електрокарів, що на 20% більше, ніж у 2020 році. У квітні-травні 2022 року водночас попит на електроавтомобілі в Україні зріс у 15 разів, зокрема, унаслідок дефіциту пального та зростання цін на нього.

На 1 червня в Україні зареєстровано 36,6 тисячі електроавтомобілів, щомісячний приріст парку електрокарів становить майже 800 автомобілів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у травні 2022 року український автопарк поповнився понад тисячею електромобілів, що на 63% більше за аналогічний період рік тому.

Додамо, що в Україні покупців електричних моделей автомобілів можуть позбавити від сплати збору до Пенсійного фонду.

Читайте також
Українці почали купувати ще більше електромобілів
Українці почали купувати ще більше електромобілів

Але переважна більшість із них є вживаними

Українські медзаклади отримали 75 електрокарів
Українські медзаклади отримали 75 електрокарів

Вони призначені для виїздів до пацієнтів

Продажі електромобілів у 2024 році можуть сягнути нового рекорду
Продажі електромобілів у 2024 році можуть сягнути нового рекорду

Більше ніж кожний п'ятий автомобіль, проданий у світі, буде електричним

В Україні удвічі зріс попит на електромобілі
В Україні удвічі зріс попит на електромобілі

Стало відомо, скільки електромобілів купили українці у березні