Українці стали частіше купувати електромобілі: названо причину

Українці стали частіше купувати електромобілі: названо причину pexels
Олена Яценьо

В "Укравтопромі" пояснили, чим зумовлений попит

У травні 2022 року український автопарк поповнився понад тисячею електромобілів, що на 63% більше за аналогічний період рік тому.

Зростання попиту на електрокари серед українців фахівці Асоціації автовиробників "Укравтопром" пов'язують із паливною кризою.

"У травні український автопарк поповнився 1016 повністю електричними автомобілями (BEV). Такий результат виявився кращим із початку року та на 63% більшим, ніж рік тому", — ідеться в повідомленні.

За даними аналітиків, частка нових машин у цій кількості становила 28% проти 11% торік.

Основну масу зареєстрованих у травні електромобілів становили легкові авто — 984 шт. (нових — 287 шт., уживаних — 697 шт.). Як порівняти з торішнім результатом, реєстрації легкових BEV у травні підскочили майже на 67%.

Тим часом попит на комерційні електромобілі проти травня 2021 року не змінився.

Загалом із початку року в Україні зареєстровано 3090 електромобілів, що на 2,5% більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Частка уживаної техніки в цій кількості становить 80%.

Як і раніше, найпопулярнішим електрокаром на українському ринку залишається Nissan Leaf (за п'ять місяців 567 авто цієї моделі отримали українську реєстрацію).

На другому місці — Tesla Model 3 (263 реєстрації).

Замикає перші трійку Volkswagen e-Golf (156 авто).

До п'ятірки найпопулярніших електрокарів в Україні також потрапили Volkswagen ID.4 — 138 шт. та Dong Feng M-NV — 132 реєстрації.

Водночас лідером на ринку комерційних електромобілів залишається Renault Kangoo Z.E. — 77 реєстрацій.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Україні покупців електричних моделей автомобілів можуть позбавити від сплати збору до Пенсійного фонду.

Читайте також
Косити чи не косити: зрив кліматичних експериментів і петиції щодо покосу трави
Косити чи не косити: зрив кліматичних експериментів і петиції щодо покосу трави

Поширені у містах практики просто перетворюють газони на мертві острівці пилу

Інвестиції у вітер: чи дасть змогу бум ВЕС наздогнати довоєнні показники вже у 2026 році
Інвестиції у вітер: чи дасть змогу бум ВЕС наздогнати довоєнні показники вже у 2026 році

Компанії вимушені шукати ресурси для "зелених" інвестицій за кордоном

Ані слова про екологію: пріоритети нового прем’єр-міністра Сергія Корецького
Ані слова про екологію: пріоритети нового прем’єр-міністра Сергія Корецького

За його словами, для відновлення окремого екологічного міністерства "потрібен час"

Очільником оновленого Міністерства економіки та довкілля став Олександр Кравченко
Очільником оновленого Міністерства економіки та довкілля став Олександр Кравченко

До цього він працював у сфері консалтингу зі стратегічного управління