В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів

В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів Shutterstock

Лісівники продовжують виконувати свої першочергові завдання

В Україні триває лісокультурна кампанія 2024 року. Лісівники відновили вже 9,7 тис. гектарів та створили понад 1,2 тис. га нових лісів.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства лісових ресурсів у Facebook.

"Вже відновлено 9,7 тис. га лісів із запланованих на рік 22,9 тис. Також, створено 1,2 тис. га нових лісів. У планах цього року створити понад 9 тис. га нових лісів", – зазначають у агенстві.

Лісівники висадили вже 73,8 млн сіянців, найбільша кількість з них була висаджена у Житомирській області – 15,4 млн шт, Рівненській – 11,6 млн та Київській – 9,1 млн.

У ДП "Ліси України" висадили понад 72 млн сіянців. Решта – за участю інших підприємств та установ Держлісагентства.

"У пріоритеті також – відмова від монокультур. Висаджуємо в основному змішані породи. Це створює умови для біорізноманіття. Значно зростає частка використання сіянців із закритою кореневою системою, оскільки такі рослини мають кращу приживлюваність і більший приріст", – зазначає агенство.

Держлісагентство протягом цього року планує висадити понад 205 мільйонів сіянців. Для цього вже вирощено достатню кількість посадкового матеріалу, який забезпечить потреби весняної та осінньої лісокультурної кампаній.

"Створити та виростити якісні продуктивні ліси – таку мету завжди ставлять лісівники. Саме тому насіння, з якого вирощують сіянці, лише найвищої якості, зібране зі спеціальних клонових плантацій", – кажуть у організації.

Як повідомляла Екополітика раніше, Держпідприємство “Ліси України” планує у 2024 році висадити 200 мільйонів сіянців на зрубах, землях громад, що передані до лісового фонду, та всіх вільних територіях для лісорозведення.

Теги: ,
Читайте також
Українці вийшли на акцію протесту через невиконання припису ДЕІ щодо НВМК
Українці вийшли на акцію протесту через невиконання припису ДЕІ щодо НВМК

Вимоги щодо отримання дозволу на водокористування та контрою за обсягами дощових і дренажних вод було проігноровано

В Україні спрощують правила рубки лісу, щоб заготовляти більше деревини — Мінекономіки
В Україні спрощують правила рубки лісу, щоб заготовляти більше деревини — Мінекономіки

Перегляд стосується погодження санітарних рубок та спрощення оформлення лісорубних квитків

В Україні створили нові заповідні об’єкти для охорони лісів, степів і боліт
В Україні створили нові заповідні об’єкти для охорони лісів, степів і боліт

Йдеться про унікальні екосистеми, де представлені рідкісні види флори та фауни