В Україні відкрили Офіс Цілей сталого розвитку: що зміниться shutterstock

В Україні відкрили Офіс Цілей сталого розвитку: що зміниться

Катерина Бєлоусова

Це допоможе у моніторингу та оцінці ефективності виконання державних політик України відповідно до національних ЦСР

В Україні запустили Офіс з питань реалізації Цілей сталого розвитку (ЦСР), основним фокусом якого, серед іншого, буде розробка та впровадження механізму включення ЦСР до національної та регіональної політик, стратегій та процесів планування.

Втілення ЦСР сприятиме реалізації амбіцій України щодо європейської інтеграції та сталому повоєнному відновленню країни, повідомляє “Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції” у Facebook.

Офіс ЦСР запустили за ініціативи віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної та Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Установа допоможе посилити внутрішній координаційний механізм Уряду з реалізації та моніторингу ЦСР для досягнення сталого відновлення Україні та подальшого розвитку. А також у розробці рішень та інструментів для моніторингу та оцінки ефективності виконання державних політик України відповідно до національних ЦСР.

Окрім того, Офіс ЦСР сприятиме формуванню механізму оцінки проєктів нормативно-правових актів відносно глобального порядку денного та стратегічних партнерств. А також допоможе у наданні підтримки у підготовці та аналізі проєктів нормативно-правових, необхідних для приведення національного законодавства до законодавства ЄС з урахуванням зобов'язань України щодо сталого розвитку.

В повідомленні зазначили, що Офіс з питань реалізації Цілей сталого розвитку створено у межах проєкту SDG BRIDGE Україна (Підвищення стійкості для ефективного досягнення цілей розвитку), що реалізується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Секретаріатом Кабінету Міністрів Україні за фінансової підтримки Швеції та Посольством Швейцарії в Україні.

Нагадаємо, Рада та парламент Європейського Союзу досягли попередньої політичної домовленості щодо директиви про корпоративну звітність у сфері сталого розвитку (CSRD).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, “зелене” відновлення України слід розглядати як необхідність глибокої трансформації країни на шляху до “зеленої” та кліматично нейтральної економіки.

Читайте також
Відбудувати краще, ніж було: в Україні розробили Дорожню карту сталого відновлення 
Відбудувати краще, ніж було: в Україні розробили Дорожню карту сталого відновлення 

Це спільне напрацювання провідних громадських організацій, аналітичних центрів і академічних установ

Людство вдвічі швидше вичерпує відновлювані ресурси, аніж планета їх здатна відтворити
Людство вдвічі швидше вичерпує відновлювані ресурси, аніж планета їх здатна відтворити

День екологічного боргу — це тривожний сигнал про те, що ми живемо за межами можливостей планети

В Україні потенційно може з'явитися 1,2 млн "зелених" робочих місць
В Україні потенційно може з'явитися 1,2 млн "зелених" робочих місць

Особливу увагу при їх створенні обіцяють приділити ветеранам