В Україні створено Спеціалізовану екологічну прокуратуру gp.gov.ua

В Україні створено Спеціалізовану екологічну прокуратуру

Зоряна Бердник

Процес підготовки запуску спеціалізованої прокуратури тривав рік

В Україні створили та розвивають Спеціалізовану екологічну прокуратуру, яка в межах повноважень опікується протидією злочинам проти довкілля.

Про це генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила під час зустрічі з представниками громадських організацій у сфері захисту довкілля. За її словами, це перша секторальна зустріч.

"Я маю надію, що ми закладемо вектори та перспективи нашої плідної співпраці з громадськістю", — зазначила генпрокурорка.

Участь заході також узяли заступник генеральної прокурорки Максим Якубовський, керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Олексій Мельник, представники Ради Європи та Європейського суду з прав людини.

Венедіктова наголосила, що до створення Спеціалізованої екологічної прокуратури підійшли дуже зважено — процес підготовки тривав рік. "Це показник того, що ми хочемо працювати щиро, чесно та, що найважливіше, системно", — сказала вона.

Як додала генпрокурорка, перед початком роботи всі співробітники спеціалізованої прокуратури пройшли фахове навчання й за підтримки громадських організацій готові постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації.

Під час зустрічі представники громадських організацій, які опікуються захистом довкілля, мали змогу в режимі відкритого діалогу поділилися своїм баченням співпраці та проблемами, з якими вони стикаються в щоденній роботі. Зокрема, екоактивісти акцентували на конкретних кримінальних провадженнях, які стосуються порушень закону у природоохоронній сфері.

За результатами зустрічі сторони домовилися про спільну роботу щодо законодавчих ініціатив і співпрацю задля вдосконалення інституційної спроможності у сфері охорони довкілля із залученням інших правоохоронних і державних органів.

"Захист довкілля — пріоритет не тільки Офісу генерального прокурора, але й держави. Я і як членкиня РНБО, і як генеральна прокурорка готова робити все, що від мене залежить. А громадянське суспільство — наш основний запобіжник і мотиватор", —  резюмувала Венедіктова.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні затвердили Національний план з охорони довкілля до 2025 року.

Нагадаємо, що Комітет із питань екологічної політики та природокористування провів спільну нараду з генеральною прокуроркою України Іриною Венекдітовою.

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест

Цього тижня традиційно не обійшлося без керівників із ДП “Ліси України”, які наживалися на незаконних оборудках із деревиною

Як відпочити біля річки без шкоди для природи
Як відпочити біля річки без шкоди для природи

Дозвілля має бути не лише приємним, а й відповідальним

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест

Цього тижня серед іншого розповідаємо про судові вироки на мільйони гривень

Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах
Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах

Підприємці періодично роблять спроби забудувати цю унікальну територію