Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів опублікувало доопрацьований проєкт розпорядження Кабінету міністрів "Про схвалення плану заходів з реалізації Оновленого Національно визначеного внеску України до Паризької угоди на період до 2030 року".
Документ визначає ключові заходи, що сприятимуть скороченню викидів парникових газів для досягнення вуглецево-нейтральної економіки до 2060 року, повідомляє Міндовкілля.
Зазначається, що проєкт розпорядження стимулюватиме виконання євроінтеграційних зобов’язань України у сфері охорони навколишнього природного середовища. Документ містить ключові заходи щодо:
- виробництва електричної та теплової енергії;
- постачання енергоресурсів;
- промисловості;
- транспорту;
- будівель;
- сільського господарства;
- відходів;
- лісокористування, змін в землекористуванні та лісовому господарстві;
- науки, досліджень та технологій.
В пояснювальній записці підкреслили, що повоєнна відбудова України повинна базуватись не лише на відновлені зруйнованого, але й з урахуванням кліматичних цілей, зеленого переходу та переходу до сталої економіки. Україна, як кандидат у члени ЄС, має наблизити своє правове регулювання до європейського, посилити конкурентоспроможність та енергетичну незалежність. А також зробити свій внесок до глобальної боротьби зі зміною клімату та сприяти виконанню кліматичних зобов’язань.
Зауваження та пропозиції щодо документа можна надсилати протягом місяця, тобто до 3 серпня, на:
- електронну адресу info@mepr.gov.ua;
- адресу Міндовкілля: м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35.
Нагадаємо, Україна до кінця 2022 року мала затвердити план заходів з реалізації другого Національно визначеного внеску до Паризької угоди та створити кліматичний фонд.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у липні 2021 року Кабінет міністрів схвалив оновлений Національно визначений внесок України до Паризької кліматичної угоди, який передбачав зменшення викидів парникових газів до 35% від рівня 1990 року.