В Україні презентували Водневу стратегію: що планують зробити до 2050 року shutterstock.com

В Україні презентували Водневу стратегію: що планують зробити до 2050 року

Катерина Бєлоусова

Водневі технології дозволять створити тисячі робочих мість та поповнять бюджет додатковими мільярдними надходженнями

В Україні відбулась презентація проєкту Водневої стратегії країни. Її втілення дозволить не тільки досягти реальної енергетичної незалежності, але й стати потужним виробником стратегічного енергоносія для глобального ринку.

Подія сталась 22 грудня в День енергетика, зазначено в пресредізі проєкуту, який надійшов в редакції ЕкоПолітики.

План представляли його автори, серед яких Олександр Рєпкін, радник міністра закордонних справ з водневої економіки, голова Енергетичної асоціації “Українська воднева рада”, та Степан Кудря, професор, доктор технічних наук і директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України.

Документ містить повний перелік заходів, які необхідні для “зеленої” трансформації України та показує потенціал водню у декарбонізації економіки.

Водневі технології кроссекторальні, тому вони можуть бути інтегровані у всі найважливіші галузі економіки України. Крім того, водень є трендом у країнах нашого найважливішого партнера та споживача — Європейського Союзу. Тому воднева трансформація України — це наш шанс не наздоганяти європейські держави, а йти з ними нога в ногу”, — заявив Рєпкін.

Про важливість розвитку водневих технологій говорив і президент Зеленський на саміті Східного партнерства у Брюсселі

“Україна готова стати лідером у розвитку водневої енергетики, що дасть змогу нашій державі здобути повну енергетичну незалежність і досягти кліматичної нейтральності”, – заявив він.

Репкін відмічає, що це потужний меседж, який свідчить про велику увагу з боку керівництва нашої держави до розбудови нової галузі.

“Це нове бачення реформ та моделі економіки нашої країни. Я впевнений, що майбутній водневий перехід України забезпечить синергію змін в інтересах держави та людей”, — наголосив він. 

Водневі технології дозволять створити тисячі робочих мість та поповнять бюджет додатковими мільярдними надходженнями. Адже розвиток нової галузі дозволить залучити інвестицій в українську енергетику, індустрію та транспортний сектор.

У першій Водневій стратегії автори виклали:

  • причини розпочати водневий перехід вже сьогодні;
  • шлях досягнення енергобезпеки України за допомогою водню;
  • терміни досягнення Україною цілі стати експортером водню для Європи;
  • прогноз зниження цін на “зелений” водень тощо.

Завдяки водню Україна може повністю забезпечити себе екологічно чистою, відновлювальною енергією та стати надійним постачальником енергоресурсів в країни ЄС. До того ж водень є важливою складовою енергетики майбутнього. Стратегія об'єднує усі напрями майбутнього водневого розвитку — від R&D, досліджень та інновацій до перетворення України у глобального експортера новітнього енергоносія.

"Найближчою метою Водневої стратегії України є нарощування додаткових потужностей з виробництва, напрацювання регуляторної бази, розширення використання новітнього палива у транспортній галузі та початок експортних продажів українського водню”, – сказано в матерлі.

До 2030 року в Україні має зрости та диверсифікуватися водневий сектор, а у 2050 країна вже матиме репутацію водневого хабу Європи.

Нагадаємо, Україна підписала меморандум про експорт “зеленого водню” до країн ЄС.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Миколаєві "Зоря"-"Машпроєкт" почало розроблення двигуна на водні.

Читайте також
В Україні з'явиться німецьке бюро з водневої дипломатії
В Україні з'явиться німецьке бюро з водневої дипломатії

Воно сприятиме якомога швидшому запуску конкретних проєктів

Україна стане експортером водню до Німеччини: відомо коли
Україна стане експортером водню до Німеччини: відомо коли

Транспортування здійснюватимуть у суміші з природним газом по газотранспортній системі

Голова МЗС Німеччини відвідала Україну: підсумки візиту
Голова МЗС Німеччини відвідала Україну: підсумки візиту

Україна тісно співпрацюватиме з Німеччиною у сфері водневої енергетики