В Україні посилять покарання за незаконний видобуток корисних копалин Ресурс

В Україні посилять покарання за незаконний видобуток корисних копалин

Валентина Гембарська

Покарання запровадять як для юридичних, так і для фізичних осіб

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №3576 "Про посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин".

"За" таке рішення проголосувало 307 нардепів. Законопроєкт вносить зміни до статті 240 Кримінального кодексу.

Мета: посилити кримінальну відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення і запровадити відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин у великих розмірах як для юридичних, так і для фізичних осіб.

За незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення загальною вартістю понад 1,7 тисячі гривень можуть ввести штраф від 8,5 до 13,6 тисячі грн або обмеження/позбавлення волі до 3 років.

Якщо мова йде про корисні копалини державного значення, то передбачається штраф в розмірі від 25,5 до 34 тисяч грн або обмеження/позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Якщо копалини незаконно видобували на територіях чи об'єктах заповідного фонду — караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років, з конфіскацією незаконно добутого.

Самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 1700 до 2210 грн, на посадових осіб — від 2210 до 17 тисяч грн.

Як повідомляла ЕкоПолітика, днями у Миколаївській області співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили та припинили діяльність підприємств, які незаконно видобували граніт в одному з кар'єрів, забруднюючи довкілля.

Читайте також
У Раду подали законопроєкт про права громадян на безпечне довкілля
У Раду подали законопроєкт про права громадян на безпечне довкілля

Бондаренко наголосив, що документ варто проголосувати чимшвидше

В Україні хочуть запровадити екологічне страхування: бізнес озвучив зауваження
В Україні хочуть запровадити екологічне страхування: бізнес озвучив зауваження

У більшості країн ЄС екологічне страхування є добровільним, обов’язковим є лише страхування аварій на потенційно-небезпечних об’єктах