В Україні хочуть збудувати нову атомну станцію shutterstock

В Україні хочуть збудувати нову атомну станцію

Катерина Бєлоусова

Нова АЕС створить нові робочі місця та нові можливості для громади

На Черкащині біля міста Чигирин планують побудувати нову атомну станцію, проєкт якої був розроблений у 1970-х роках та заморожений через аварію на Чорнобильській АЕС.

Проєкт обговорили на робочій зустрічі з представником "Енергоатому" Сергієм Костенком у Черкаській області, повідомляє GSMinfo.

В матеріалі зазначили, що український Уряд вирішив розглянути можливість будівництва станції, однак терміни не визначені. 

Автори пояснили, що Чигирин має зручне розміщення, необхідні водні ресурси та електричні мережі. А нова станція створить нові робочі місця та нові можливості для громади.

Будівництво нової АЕС залежатиме від результатів проведення геодезичних робіт на території, де планують побудувати станцію, якщо вони відповідатимуть усім вимогам експертів. Нова АЕС буде знаходитись в селищі Орбіта біля міста Чигирин.

В матеріалі пояснили, що наявні документи щодо АЕС застарілі. Тому необхідно підрахувати бюджет та розробити план згідно із сучасними вимогами та стандартами.

Також автори зазначили, що Україна підписала меморандум із Weistinghouse Electric, у якому йдеться про будівництво 5 нових енергоблоків. Україна планувала добудувати 2 нових  енергоблоки на Хмельницькій атомній станції, але у США запропонували збільшити кількість до 5 шт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти Центру економічного відновлення заявили, що в Україні інвестори сектору вітрової енергетики можуть добудувати щонайменше 300 МВт потужностей, з 600 МВт що були заплановані до запуску у 2022 році. Це допоможе забезпечити власні потреби в та експортувати “зелену” енергію в ЄС.

Читайте також
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради

На додачу до суспільного спротиву, ще й розрахунки щодо добудови виявилися застарілими

Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС
Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС

Таку позицію у зверненні до керівництва країни підтримали 19 громадських організацій, асоціацій та осередків екологічного спрямування

Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року
Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року

Країни визнають ключову роль ядерної енергетики для досягнення кліматичної нейтральності"

Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц
Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц

Для будівництва нової АЕС знадобиться 15 років та 15-20 мільярдів євро інвестицій