В Україні хочуть дозволити суцільну забудову хмарочосами: екоактивісти бʼють на сполох shutterstock

В Україні хочуть дозволити суцільну забудову хмарочосами: екоактивісти бʼють на сполох

Катерина Бєлоусова

Документ дозволить будувати будь-які хмарочоси будь-де, навіть у подвір’ї інших висоток

Екоактивісти закликали народних депутатів не голосувати за законопроєкт №5655 “Про реформування містобудівної діяльності”, який розглядатимуть у другому читанні у Верховній Раді у вівторок, 13 грудня.

Вони заявили, що документ позбавляє громаду та місцеве самоврядування майже всіх інструментів впливу на формування містобудівної політики та контролю над забудовниками, повідомляє громадська організація “Захистимо Протасів Яр” у Facebook.

“За цей законопроєкт неможна голосувати. Від слова взагалі. Якби такий закон діяв в 2019-му році, коли ми починали захист парку в Протасовому Яру, то в нас би не було інших інструментів крім акцій протесту і акцій прямої дії – фізичного захисту дерев”, – зазначили екоактивісти.

Вони також підкреслили, що цей законопроєкт унеможливлює боротьбу в юридичній площині та в сфері адвокації у взаємодії з міською радою.

Автори наголосили, що ухвалення законопроєкту №5655 позбавить громадськість багатьох інструментів захисту заповідних зон, зокрема ландшафтного заказника в Протасовому Яру, від забудовників.

Як повідомляє видання “Наші гроші”, документ дозволить будувати будь-які хмарочоси будь-де, навіть у подвір’ї інших висоток. А громада повністю втратить можливість вплинути на забудову своєї землі.

“Якщо забудовник хоче поставити хмарочос у дворі вашого будинку або біля монументу "Батьківщина-Мати", то йому достатньо за невеличкий прайс отримати у одного чиновника містобудівні умови та обмеження (МУО) на цю ділянку. В цьому папірці може бути написано що завгодно, навіть якщо Київрада своїми рішеннями забороняє там щось будувати. Далі забудовник з цим папірцем починає будувати свій хмарочос. І місцеві мешканці та активісти просто не зможуть кудись пожалітись, бо повністю знищена процедура оскаржень беззаконня”, – йдеться у матеріалі.

Екоактивісти зазначили, що проти законопроєкту №5655 виступили:

  • архітектори;
  • громадські організації;
  • Національна агенція з питань запобігання корупції;
  • мери міст;
  • Головне юридичне управління Верховної Ради.

“Ми закликаємо народних депутатів не голосувати за законопроєкт №5655. Не віддавати Київ і інші міста на поталу забудовникам. Обіцяємо, що ми запам'ятаємо голос кожного. І війна нічого не спише”, – наголосили автори.

Нагадаємо, зоозахисники закликали нардепів не голосувати за “живодерський” законопроєкт №8150 “Про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин”.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження WWF-Україна щодо правопорушень проти дикої природи у 2015-2020 роках показало прогалини у національному законодавстві та інші перешкоди для ефективної боротьби з екозлочинами.

Читайте також
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України

Однією з її цілей є зменшення залежності України від імпорту мінеральних ресурсів та збільшення експортного потенціалу країни 

Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА
Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА

При підготовці документа до другого читання законотворці проігнорували правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців 

Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості
Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості

Правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців при підготовці документа до другого читання не були враховані