В Україні, вперше за роки незалежності, двом працівникам підприємства тепловодопостачання повідомили про підозру у вчиненні екоциду, а саме знищення флори та фауни в притоці річки Случ.
Вони скинули недоочищені стічні води в річку, які містили токсичні відходи картонно-паперового виробництва, повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Наразі вирішується питання про обрання начальнику та майстру цеху теплопостачання запобіжного заходу.
В пресслужбі пояснили, що у технологічному процесі виробництва підприємства використовується значна кількість шкідливих речовин, зокрема, дисперсія для проклеювання, гідроксихлорид алюмінію, крохмаль тощо. Коли такі речовини потрапляють у природні водойми вони погіршують якість води, негативно впливають на водну екосистему та є токсичними для водних організмів.
“Це призводить до масового знищення рослинного і тваринного світу, отруєння водних ресурсів та спричиняє настання екологічної катастрофи”, – йдеться в повідомленні.
Слідство встановило, що підозрювані з жовтня 2017 по січень 2021 року скидали недоочищені стічні води. Це спричинило перевищення нормованих значень забруднюючих, завислих речовин та речовин, скидання яких не передбачено дозволами на спеціальне водокористування.
Результати інженерно-екологічної експертизи показали, що на ділянці близько 4 км від місця скиду зворотних вод зникла річкова флора і фауна. Її відновлення та відтворення неможливі.
Нагадаємо, на Рівненщині біля міста Березне у річці Случ стався мор риби, під час якого загинуло 43670 риб.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, фермерське господарство "Кобудь", яке займається вирощуванням свиней, здійснювало самовільний скид стічних вод з ознаками сечі в річку Случ.