В Україні друкують екокнижки з упаковок від соків і молока

В Україні друкують екокнижки з упаковок від соків і молока Shutterstock

Олекса Франко

Такі книжки мають меншу вагу, ніж звичайні

Харківське видавництво "Ранок" має намір повністю перейти на екологічне виробництво книг.

Сьогодні вже 60% книг видавництва друкується на екопапері, повідомляє Telegram-канал "Укрекоальянсу".

Екореволюція у видавничій справі становить собою друкування книг із перероблених "тетрапаків", без використання хімічних відбілювачів і за допомогою електроенергії, одержуваної від спалювання лушпиння соняшнику.

Такі книжки мають меншу вагу й цікавіший вигляд, ніж звичайні. Виготовлений із вторинної сировини папір називається bookpaper. Він відповідає всім санітарним вимогам і відбілюється без використання хлору й діоксиду титану.

Чим він відрізняється від звичайного паперу:

  • білий не більш ніж на 88% — очі менше втомлюються під час читання;
  • поверхня гладка, без глянцю й засміченості;
  • підвищена пухкість, тому книги виходять більш легкими (важливо для підручників і важкості шкільних портфелів).

Зазначається, що розробкою зацікавилися Польща, Німеччина й Австрія — країни вже уклали контракти з Україною на постачання такого екопаперу.

Друкує книжки на такому папері Зміївська паперова фабрика, що входить до корпорації "Ранок" і займається переробкою вторсировини: паперу, упаковки Tetra Pak та іншої комбінованої упаковки, на кшталт паперових стаканчиків. Нещодавно вона отримала екологічний сертифікат FSC.

Як повідомляла ЕкоПолітика, ЗПФ знайшла екологічну альтернативу скотчу з поліпропіленової стрічки. Крафтовий екоскотч виготовляють із переробленої сировини.

Читайте також
Ліс у Харкові знищують для видобутку піску. Створення заказника блокують
Ліс у Харкові знищують для видобутку піску. Створення заказника блокують

На активістів заводять кримінальні справи та переслідують

У Харкові знищують ліс і намагаються захопити озеро для розширення кар’єру – екоактивісти
У Харкові знищують ліс і намагаються захопити озеро для розширення кар’єру – екоактивісти

У грудні мають відбутися громадські слухання, які вирішать долю Основ’янського озера. Громада закликає до розголосу

У Китаї розробили бамбуковий пластик, що розкладається протягом 50 днів
У Китаї розробили бамбуковий пластик, що розкладається протягом 50 днів

Екопластик з бамбука придатний до переробки у замкнутому циклі зі збереженням міцності на 90%

Група вчених отримала Нобелівську премію за винахід, який допоможе вловлювати CO2
Група вчених отримала Нобелівську премію за винахід, який допоможе вловлювати CO2

МOF зможуть забезпечувати питною водою регіони з дефіцитом ресурсів