В Джарилгацькому національному природному парку палає найцінніша степова ділянка. Станом на суботу, 5 липня, пожежа тривала вже 5 днів.
Про це повідомила "Українська природоохоронна група" в Facebook. Варто наголосити, що з перших днів повномасштабного вторгнення Джарилгач перебуває в окупації. Забезпечити його збереження спеціальна адмінстрація національного парку не може.
"Ділянка, що горить протягом 5 днів, — зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми. Тут зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова (решта території в різній мірі заболочена або періодично підтоплюється) та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові. Також тут концентрується найбільша кількість копитних, що мешкають на Джарилгачі", — сказано в повідомленні.
Відзначається, що саме ця ділянка отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році, за 35 років до створення національного парку.
Експерти ГО попереджують, що пожежа, яку ніхто навіть не намагається загасити, принесе колосальні втрати біорізноманіттю острова.
Довідка: Джарилгач — острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Найбільший острів України та Чорного моря. Адміністративно належить до Скадовського району Херсонської області. Вся територія острова та частина прилеглої акваторії входить у Національний природний парк "Джарилгацький".
Як повідомляла ЕкоПолітика, у березні цього року міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що Україна звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій для визнання незаконними дій росії на окупованих природно-заповідних територіях Херсонської області.