В США винайшли екологічно вигідний спосіб майнінгу біткойнів  shutterstock.com

В США винайшли екологічно вигідний спосіб майнінгу біткойнів 

Людмила Гончаренко

Компанія вважає вугільні відходи високорентабельним джерелом енергії для майнінгу

Компанія буде добувати енергію для майнінгу біткойнів, спалюючи вугільні відвали і повертаючи владі штату звільнені землі.

Про це пише TJournal з посиланням на TechSpot.

Компанія Stronghold Digital Mining придбала контроль над вугільною електростанцією Panther Creek в рамках своєї програми "екологічно вигідного і вертикально інтегрованого видобутку криптовалюти". 

Велика кількість вугільних відвалів – одна з серйозних екологічних проблем Пенсільванії. Вони виділяють в повітря вуглекислий газ, а в грунт і грунтові води – алюміній, залізо, марганець та інші метали. Stronghold Digital Mining вважає вугільні відходи високорентабельним джерелом енергії для майнінгу – з 200 тонн таких відходів можна зробити один біткойн, ціна якого за поточним курсом становить близько $43 000.

Компанія вже має в своєму розпорядженні теплову електростанцію Scrubgrass, потужності якої досить для 1800 майнерів – спеціалізованих пристроїв для видобутку біткойнів (ASIC). З її допомогою компанія звільнила від вугільних відходів понад 400 гектарів землі і передала їх владі штату.

Купуючи нові електростанції, Stronghold Digital Mining планує забезпечити живленням понад 20 000 майнерів. При цьому тільки найближчих вугільних відвалів вистачить на 30 років видобутку криптовалюти.

Влітку власник однієї з найстаріших американських ГЕС почав використовувати її для майнінгу біткойнів – за його словами, видобуток криптовалют приносить втричі більше прибутку, ніж продаж електроенергії в мережу.

Майнінг – вкрай енергозатратний процес, який виробляє чималу кількість парникових викидів. З цієї причини Ілон Маск заборонив продавати електромобілі Tesla за біткойни, поки їх видобуток не стане екологічно чистішим.

Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика писала про те, що британський фермер майнить криптовалюту на електриці з коров’ячого гною. Наразі він добуває лише Ethereum, адже для майнінгу біткоїнів потрібні набагато більші потужності.

Читайте також
В Україні поступово закриють всі вугільні шахти: чого чекати від "зеленої" ініціативи
В Україні поступово закриють всі вугільні шахти: чого чекати від "зеленої" ініціативи

Орієнтовний обсяг фінансування трансформації вугільних регіонів до 2030 року становить 15,7 млрд грн

Китай призупиняє будівництво нових вугільних електростанцій за кордоном
Китай призупиняє будівництво нових вугільних електростанцій за кордоном

Це може мати вирішальне значення в боротьбі з глобальними викидами

В Польщі зростає рівень забруднення повітря: названо причину
В Польщі зростає рівень забруднення повітря: названо причину

Одна з причин – активне використання вугілля 

Польща почала готуватися до закриття першої у цьому році вугільної шахти 
Польща почала готуватися до закриття першої у цьому році вугільної шахти 

До 2049 року в країні не залишиться жодної вугільної копальні.