В ООН забили тривогу: концентрація парникових газів в атмосфері стала рекордною Shutterstock

В ООН забили тривогу: концентрація парникових газів в атмосфері стала рекордною

Валентина Бокій

50% викидів поглинають океани і наземні екосистеми, проте в майбутньому їхня здатність виступати "буфером" буде знижуватися

У 2020 році концентрація парникових газів в атмосфері досягла нового рекорду.

Про це сказано в бюлетені Всесвітньої метеорологічної організації (спеціалізована установа ООН). Відзначається, що ситуацію не покращило навіть тимчасове зниження викидів під час пандемії COVID-19.

За даними експертів, концентрація вуглекислого газу досягла 413,2 частини на мільйон, а це 149% від доіндустріального рівня. Концентрація метану склала 262%, а закису азоту (N2O) — 123% від рівнів 1750 року.

Крім того, з огляду на довге життя молекул CO2, навіть якщо викиди і будуть різко скорочені до нульового рівня, нинішній рівень температури буде зберігатися протягом ще декількох десятиліть.

"Зростання концентрації парникових газів обернеться для людей не тільки глобальним потеплінням, але ще і зростанням кількості екстремальних погодних явищ: спеки, проливні дощі, підвищенням рівня моря і окисленням океану, таненням льоду, і все це призведе до негативних соціально-економічних наслідків", — сказано в бюлетені.

"При нинішніх темпах зростання концентрації парникових газів до кінця століття підвищення температури може значно перевищити цільові показники Паризької угоди в 1,5-2 градуси за Цельсієм вище доіндустріальних рівнів. Ми значно відхилилися від курсу", — заявив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Експерти попередили, що 50% викидів поглинають океани і наземні екосистеми, проте в майбутньому їхня здатність виступати "буфером" в боротьбі з підвищенням температур буде знижуватися.

Як повідомляла ЕкоПолітика, 21 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року.

Читайте також
Через зміну клімату Європа ризикує залишитися без спа-курортів
Через зміну клімату Європа ризикує залишитися без спа-курортів

11 з цих цілющих центрів внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Зміна клімату перекроює глобальну винну карту
Зміна клімату перекроює глобальну винну карту

Подібно до того, як знаменита діжонська гірчиця з Бургундії та нідерландський сир гауда стикаються зі зникненням через зміну клімату, знакові вина також можуть незабаром опинитися під загрозою

Спека, повені й відсутність зими: вчені розповіли про руйнівні зміни клімату у Європі
Спека, повені й відсутність зими: вчені розповіли про руйнівні зміни клімату у Європі

51% європейських міст вже мають спеціальні плани з адаптації до зміни клімату