В ООН б'ють на сполох через наближення кліматичної катастрофи shutterstock

В ООН б'ють на сполох через наближення кліматичної катастрофи

Олекса Франко

Температура Землі у 2020-му досягла історичного максимуму

Земля наближається до екологічної катастрофи з огляду на безпрецедентний період екстремальних погодних умов і кліматичних катаклізмів, яким став 2020 рік.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час свого онлайн-виступу на міжнародній конференції "Петерсберзький кліматичний діалог". Його заяву оприлюднено на сайті Організації Об'єднаних Націй.

За словами Гутерреша, торік середній показник температури був найвищим за 3 мільйони років – це 3 °C, а рівень моря піднявся на 15 метрів. Водночас рекордного значення досягла концентрація вуглекислого газу – на 148% вище за доіндустріальний рівень.

"Минулого року було вже на 1,2 градуса спекотніше, ніж в індустріальні часи – це небезпечно близько до 1,5 градусної межі, встановленої науковим співтовариством. Ми досі рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця століття", – наголосив генсек ООН.

Гутерреш висловив упевненість у тому, що запобігти найгіршим наслідкам кліматичних змін удасться, якщо країни світу об'єднають зусилля в цьому напрямі.

"Ми стоїмо на краю прірви. Але якщо ми будемо працювати спільно, то можемо запобігти найгіршим наслідкам і використати відновлення від пандемії COVID-19, щоб спрямувати нас на чистіший, екологічний шлях", – зазначив Гутерреш.

За даними ООН, країни, на частку яких випадає 73% викидів, зобов’язалися до 2050 року домогтися нульових викидів.

“Суть у тому, що до 2030 року ми повинні скоротити глобальні викиди на 45% порівняно з 2010 роком, щоб до 2050 року досягти нульового рівня викидів”, – зауважив Антоніу Гутерреш.

Також генсек ООН закликав міжнародні кредитні агентства припинити фінансування великих проєктів із викопного палива, які, за його словами, більше не є економічними інвестиціями.

Крім того, у своєму виступі він зазначив, що країни Великої сімки повинні взяти на себе "істотні" зобов'язання з фінансування боротьби зі зміною клімату й навіть подвоїти їх.

Як писала ЕкоПолітика, у День Землі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав людство припинити нещадну експлуатацію ресурсів планети й самовбивчу війну з природою.

Читайте також
Горнятко ранкової кави за рік значно здорожчало: як до цього причетна зміна клімату
Горнятко ранкової кави за рік значно здорожчало: як до цього причетна зміна клімату

Фермерам доводиться докладати більше зусиль для підтримки своїх полів

Україна може залишитись без борщу: як до цього причетна зміна клімату
Україна може залишитись без борщу: як до цього причетна зміна клімату

Але є й кілька неочікуваних “плюсів” для аграріїв

Кабмін ухвалив план виконання Стратегії адаптації до зміни клімату на найближчі роки 
Кабмін ухвалив план виконання Стратегії адаптації до зміни клімату на найближчі роки 

Серед запланованих заходів – проведення інвентаризації лісів, збільшення площі територій природно-заповідного фонду та реформування системи екоконтролю