В Одесі розпочалоcя масштабне прибирання пляжів від сміття. Відео Shutterstock

В Одесі розпочалоcя масштабне прибирання пляжів від сміття. Відео

Зоряна Бердник

Екологічний експеримент розпочинають загалом на десятьох пляжах у всій країні

Напередодні купального сезону в Одесі стартував всеукраїнський екологічний проєкт масштабного прибирання пляжів.

Його мета – здобуття пляжами блакитних прапорів, що вказують на європейську якість таких місць відпочинку, йдеться в сюжеті ТСН.

Біля моря нині чистять пісок і розрівнюють поверхню після зимових штормів. В одеситів великі сподівання на цей сезон, адже минулий через карантин був провальним.

Найбільший одеський пляж "Лузанівка" – один із трьох, що братиме участь у новому екологічному експерименті. Зазначається, що поки що наплив туристів невеликий, тому місцеві комунальники встигають прибирати сміття, але влітку, припускають, доведеться залучати волонтерів.

"Чистота залежить не від того, де прибирають, а від того, як ставляться до цього відпочивальники. Оскільки в сезон тут, звісно, роботи непочатий край. Не вистачає навіть місткостей, ну, наші люди, ось такий менталітет", – сказав завідувач пляжу "Гідропарк Лузанівка" Юрій Гула.

Керівниця проєкту з великого очищення узбережжя від сміття Юлія Мархель зазначила, що мета екопроєкту – не тільки вичистити курортні локації, але й навчити туристів культури поведінки на відпочинку.

"Потрібно нам разом з вами усіма об’єднуватися і робити цю національну культуру чистоти на пляжах, звикати до нових звичок правильного поводження з відходами на пляжах", – додала вона.

Екологічний експеримент розпочинають загалом на десятьох пляжах у всій країні. Триватиме він протягом трьох років.

Відпочивальники кажуть, що підтримують ініціативу. "Ну, мені дуже хочеться, щоб пляжі були готові, щоб вони були чистими. Сподіваємося, що Одеса гідно буде зустрічати й українського туриста, і, якщо будуть відкриті кордони, то іноземного", – каже відпочивальниця з Полтави Наталя Борчун.

Про перші підсумки експерименту ініціатори проєкту повідомлять через місяць після початку купального сезону.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, одеські екоактивісти прибрали сміття на відомому місцевому пляжі Ланжерон.

Читайте також
На Одещині знищили 150 тисяч дерев під незаконний карʼєр. Фото. Відео
На Одещині знищили 150 тисяч дерев під незаконний карʼєр. Фото. Відео

За корупційною схемою ділянки лісу вказуються землевпорядниками як рілля та передаються у приватні руки