У Нідерландах вчені з Технічного університету Ейндховена створили прототип автомобіля Zem, який здатен поглинати 1 кг вуглецю на кожні 16 тисяч кілометрів пробігу.
Автомобіль поглинає більше вуглецю, ніж виробляє, та має рекуперативну систему гальмування, що також дозволяє заряджати батарею, повідомляє Міненерго у Facebook.
В матеріалі підкреслили, що 10 подібних електрокарів виконають приблизно таку ж роботу з очищення навколишнього середовища, як і одне дерево. Zem захоплює повітря та очищує його через спеціальний фільтр.
Окрім того, електрокар має модульне освітлення та електроніку, які можна використовувати повторно в інших продуктах. А у салоні використовується перероблений пластик та "шкіра" з целюлозних волокон ананасового листя.
Наразі винахідники працюють над вдосконаленням свого винаходу, перш ніж представити його промисловим виробникам автомобілів.
Нагадаємо, нідерландська компанія Lightyear створила перший в світі сонячний електромобіль, який матиме додатковий запас ходу від сонця на 70 кілометрів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні створюють електромобіль, легковий автомобіль класу А, зі швидкою заміною акумулятора.