В Латинській Америці авіакомпанія LATAM зробила крок до декарбонізації галузі shutterstock

В Латинській Америці авіакомпанія LATAM зробила крок до декарбонізації галузі

Катерина Бєлоусова

DACCS також має потенціал відігравати роль у розробці екологічно чистого синтетичного авіаційного палива

Авіакомпанія LATAM, Чілі, досягла угоди з провідними світовими авіакомпаніями щодо вивчення можливостей видалення CO2 з атмосфери за допомогою системи прямого уловлювання та зберігання вуглецю в повітрі (DACCS). 

Це робить LATAM піонером в оцінці цього механізму скорочення викидів у Латинській Америці, повідомляє TravelDailyNews.

До угоди приєдналися такі світові авіакомпанії, як Airbus Air Canada, easyJet, International Airlines Group, Lufthansa Group і Virgin Atlantic для оцінки цього типу технології.

"DACCS представляє інноваційний спосіб не тільки видалення вуглекислого газу з атмосфери, але також має потенціал відігравати роль у розробці екологічно чистого синтетичного авіаційного палива", — сказав Хуан Хосе Тоха, директор з корпоративних справ і сталого розвитку LATAM Airlines Group.

Він також додав, що на шляху до вуглецевої нейтральності спільна робота є ключовою, і єдиного рішення немає. 

“Ось чому ми впроваджуємо різні заходи, щоб бути чистим нулем, включаючи підвищення ефективності, стійке авіаційне паливо та нові технології, підтримувані збереженням стратегічних екосистем і компенсацією якості", – пояснив Тоха.

Це оголошення є частиною стратегії сталого розвитку групи, яка прагне досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. З цією метою LATAM працює над своїм компонентом зі зміни клімату, який включає впровадження заходів і передових практик для ефективного використання палива для зменшення викидів, розвиток SAF (стабільне авіаційне паливо) і підтримка збереження стратегічних екосистем. 

Група нещодавно взяла на себе зобов’язання досягти 5% SAF у своїй діяльності до 2030 року, віддаючи пріоритет виробництву в Південній Америці.

В матеріалі пояснили, що DACCS є високопотенційною технологією, яка дозволяє фільтрувати та видаляти до 90% викидів CO2 з повітря за допомогою вентиляторів і поглиначів у вуглецево-нейтральному об’єкті, що працює від джерел енергії з нульовим рівнем викидів. Після фільтрації або видалення викидів CO2 їх безпечно та постійно зберігають у виснажених підземних нафтових і газових родовищах або глибоких соляних пластах.

Оскільки авіаційна промисловість не в змозі вловлювати викиди CO2, що викидаються в атмосферу, рішення для прямого уловлювання та зберігання вуглецю в повітрі дозволить галузі витягувати викиди від своєї діяльності безпосередньо з атмосфери. Ця інновація, яка доповнює використання нових технологій, стійкого палива та захист стратегічних екосистем, є ключовою, як вважає Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату, для обмеження глобального потепління до 1,5°C.

Нагадаємо, в Управлінні цивільної авіації Китаю заявили, що промисловість цивільної авіації країни буде просувати “зелений” перехід, щоб забезпечити сталий розвиток галузі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, NASA шукає партнерів для розробки технологій, необхідних для створення нового покоління авіалайнерів із низьким рівнем викидів, які зʼявляться на ринку у 2030-х роках.

Читайте також
Як нестабільність природного газу може змінити “зелений” перехід металургії
Як нестабільність природного газу може змінити “зелений” перехід металургії

Війна в Україні спричинила значне підвищили ціни на природний газ до 36 євро за ГДж з 7 євро за ГДж

Бурова компанія зі США оголосила амбітну ціль з декарбонізації до 2030 року
Бурова компанія зі США оголосила амбітну ціль з декарбонізації до 2030 року

Компанії співпрацює з ключовими постачальниками, щоб скоротити “викиди вгору” за ходом закупівлі

Експерти вважають, що податок на вуглець може прискорити декарбонізацію
Експерти вважають, що податок на вуглець може прискорити декарбонізацію

Завдяки введеному податку на вуглець, підприємства зможуть використовувати зрілі або нові технології для зменшення викидів, щоб зменшити свої зобов’язання з податку на вуглець

В Україні стартує проєкт, який допоможе декарбонізувати бізнес та залучити кошти
В Україні стартує проєкт, який допоможе декарбонізувати бізнес та залучити кошти

Проєкт наблизить український бізнес до найкращих ноу-хау та покаже нові можливості в рамах "зеленого переходу"