У середу, 26 січня, у Києві на Дорогожичах працював мобільний пункт, який безплатно приймав на утилізацію несправну або застарілу техніку.
Наскільки активно жителі столиці скористалися такою можливістю й несли небезпечний мотлох, який у жодному разі не можна просто викидати у сміттєві контейнери, — розповіло видання Big Kyiv.
Зазначимо, що акцію зі збору на утилізацію старої техніки організували Центр управління побутовими відходами спільно з мережею магазинів електронної та побутової техніки "Фокстрот".
Як розповів представник мережі магазинів Олександр Мельников, спочатку збір непотрібної техніки було заплановано як внутрішню акцію лише для співробітників компанії, проте потім вирішили розширити її та запросити здати непотрібну техніку всіх охочих.
Мобільний пункт прийому старої техніки працював із 10:00 до 12:00 на Дорогожичах.
Кияни мали змогу здати такий небезпечний мотлох:
- дрібну побутову техніку (електрочайники, праски, міксери, тостери тощо);
- велику побутову техніку (бойлери, пральні машини, кондиціонери, холодильники тощо);
- комп'ютерну техніку та аксесуари (системні блоки, монітори, ноутбуки, зарядні пристрої, флешки, клавіатури, мишки, мобільні телефони, електронні книги, планшети тощо);
- оргтехніку (принтери, сканери, ксерокси, калькулятори) аудіо- та відеотехніку (відеомагнітофони, плеєри, музичні центри, навушники, відеокамери тощо).
Усе, що приносили містяни, працівники сортували в різні контейнери залежно від виду та матеріалу.
Утім, активність серед киян щодо здачі старої техніки на утилізацію була не досить високою. На думку представника мережі Олександра, причинами стали пандемія коронавірусу та недостатня поінформованість людей про акцію.
Тому такий захід організатори планують повторити за кілька місяців.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що таке електронні відходи та як покращити ситуацію з ними в Україні.