За 2021 рік у Києві більш як удвічі збільшили кількість відсортованих відходів, які поїхали на переробні потужності.
Загалом торік у столиці відсортували 27,8 тисячі кубометрів пластику, скла та паперу. Усього – це 1400 сміттєвозів, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
За даними пресслужби КМДА, у 2020 році переробили більш ніж удвічі менше сміття. Обсяг відсортованих відходів становив 1,5 тисячі кубометрів, або 575 сміттєвозів.
Пантелеєв також наголосив, що щороку понад 130 тисяч кубометрів так званої сухої фракції збирають у контейнери-сітки і перенаправляють на додаткове сортування.
Нагадаємо, що станом на сьогодні в Києві встановлено майже 4 тисячі різного типу контейнерів для роздільного збору відходів. Окрім того, мешканці можуть подати заявку на встановлення контейнерів для сортування, звернувшись на сайт або соціальні мережі комунального підприємства "Київкомунсервіс".
Нині в столиці сортують сім типів відходів: сухі відходи, скло, пластик, папір, небезпечні відходи.
"Зібрані відходи їдуть на сортувальні лінії для додаткового сортування або напряму на переробні підприємства. Найголовніше, що вони точно не ідуть на захоронення на полігони, – запевнив Пантелеєв. – Я хочу подякувати киянам, які подали заявки на встановлення контейнерів для роздільного збору, сортують та дотримуються простих інструкцій, які допомагають якісно відбирати матеріали для переробки".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, журналісти кинули у сміттєві контейнери комунального підприємства "Київкомунсервіс" непрозорі пластикові пляшки з трекерами, за якими відстежили, чи справді мотлох із контейнерів для роздільного сортування потрапляє на переробку.