В Євросоюзі зелена енергетика "перемогла" традиційну – свіжа статистика

В Євросоюзі зелена енергетика "перемогла" традиційну – свіжа статистика shutterstock

Таку ситуацію фіксують вперше в історії

У 2020 році в ЄС відновлювані джерела енергії випередили викопні палива за кількістю виробленої енергії.

Про відповідну статистику повідомив Eurostat.

Як зазначається, незважаючи на пандемію, в країнах ЄС стрімко розвивається сфера ВДЕ.

За даними за 2020 рік, виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії вперше перевищило видобуток енергії з викопного палива.

Загальна тенденція зниження попиту на енергію у зв’язку з COVID-19 не вплинула на розвиток ВДЕ. Попит на відновлювані джерела енергії зростає, особливо в галузі виробництва електроенергії.

Крім того, у ЄС оприлюднили статистику щодо джерел енергії:

Викопні палива

У 2020 році виробництво електроенергії з викопних палива продовжувало скорочуватися, зафіксувавши найнижчий показник: з 1990 року — 1 022 589 ГВт·год (що на 9,8% менше, ніж у 2019 році).

Ядерне паливо

Схожа ситуація і в атомній енергетиці, де попередні показники за 2020 рік теж фіксують найнижчий показник з 1990 року — 683 183 ГВт·год (що на 6,3% нижче, ніж у 1990 році).

ВДЕ

Частка у виробництві електроенергії з ВДЕ поступово зросла з 303 279 ГВт·год у 1990 році до 979 866 ГВт·год у 2019 році. Попередні показники 2020 рік демонструють подальше зростання виробництва до 1 052 582 ГВт·год, що на 29 994 ГВт·год більше, ніж у виробництві енергії з викопного палива.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що в уряді назвали вигідні для України види ВДЕ.

 

Читайте також
Космічні СЕС можуть постачати енергію до національної енергомережі – дослідження
Космічні СЕС можуть постачати енергію до національної енергомережі – дослідження

Космічна електростанція здатна генерувати у 13 разів більше енергії, ніж земна

Країни G7 втричі відстали від Китаю у розвитку сонячної та вітрової енергетики
Країни G7 втричі відстали від Китаю у розвитку сонячної та вітрової енергетики

Світ побив свій попередній рекорд у нових проєктах ВДЕ – держави додають 1500 ГВт нової генерації

ВДЕ й атомна енергетика генеруватимуть 50% енергії до 2030 року – ІЕА
ВДЕ й атомна енергетика генеруватимуть 50% енергії до 2030 року – ІЕА

Електрокари та центри обробки даних стимулюють зростання попиту на енергію

"Чиста" енергія в 2025 році вперше обійшла вугільну генерацію
"Чиста" енергія в 2025 році вперше обійшла вугільну генерацію

У 2004 році за рік було збудовано 1 ГВт сонячної генерації. Зараз за день в експлуатацію вводять вдвічі більше потужностей