В Європі відбудеться конференція з зеленого відродження України

В Європі відбудеться конференція з зеленого відродження України

Катерина Бєлоусова

Конференція складатиметься з 2 сегментів, а саме політики та бізнесу

Європейська комісія проведе чотириденну конференцію "Зелене відновлення в Україні", яка обʼєднає  політичні та бізнес-сегменти з 28 листопада до 1 грудня у Вільнюсі, Литва.

Захід покликаний підбити підсумки майбутніх викликів та обговорити стратегії та конкретні рішення, що лежать в основі зеленого відновлення після війни, повідомляє Єврокомісія.

“ЄС підтримує Україну у побудові світлого майбутнього на фундаменті екологічної сталості – не лише фінансуванням, але й технічною та законодавчою підтримкою. І ми готуємося заздалегідь, щоб, коли прийде час, складність завдання не завадила сталому розвитку стати основою відновлення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що окрім підтримки європейської перспективи України, стале відновлення та реконструкція є важливими для гарантування процвітання країни. А також її ресурсної автономії та якості життя українців, коли війна закінчиться. 

В пресслужбі наголосили, що конференція покликана запропонувати всім ключовим зацікавленим сторонам цілісний підхід до зеленого відновлення та реконструкції України. Це допоможе проаналізувати конкретні виклики та рішення, щоб забезпечити центральне місце екологічної сталості у майбутніх інвестиціях та реформах.

Конференція складатиметься з 2 сегментів:

Сегмент політики

  • Конференція PHOENIX (28-29 листопада) – зосереджена на політиках та громадянському суспільстві, встановлюючи загальні виклики та розглядаючи основні заходи підтримки політики зеленої реконструкції України, щоб представити поточну реалізацію та перші конкретні результати ініціативи PHOENIX (спеціально розробленої комбінації програм Європейської Комісії).

Бізнес сегмент

  • Конференція з циркулярної економіки та бізнес-спілкування (30 листопада – 1 грудня) – бізнес-ракурс для представлення конкретних прикладних рішень, обговорення системних перешкод для розгортання більш циркулярної та екологічнішої економіки та з’єднання компаній з ЄС та України.

Конференція пропонує поглиблені дискусії та можливості спілкування для політиків, мерів, представників бізнесу, новоєвропейської спільноти Bauhaus та громадянського суспільства.

Зареєструватися на захід можна за посиланням.

Нагадаємо, у липні 2022 року в Україні стартувала ініціатива "Зелене відновлення: відбудова заради кращого майбутнього", яка пропонує розробку рекомендацій на секторальних та територіальних рівнях.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна отримає експертну підтримку щодо реалізації Європейського Зеленого курсу в рамках нового проєкту міжнародної технічної допомоги GA GUAM.

Читайте також
Контроль за зеленим відновленням України пропонують віддати віцепрем’єр-міністру
Контроль за зеленим відновленням України пропонують віддати віцепрем’єр-міністру

Україна потребує фундаментальної зміни своєї економічної моделі

В Україні уклали домовленості для розвитку ринку біопалива
В Україні уклали домовленості для розвитку ринку біопалива

У 2022-2023 роках запустили 360 МВт теплових потужностей на біомасі

ТОП-5 інноваційних зелених технологій 2023 року
ТОП-5 інноваційних зелених технологій 2023 року

Переробка лопатей вітротурбін відкриє нову еру для галузі

Країни Середземномор’я домовилися про ключові кроки до зеленого переходу
Країни Середземномор’я домовилися про ключові кроки до зеленого переходу

ЄС та 21 країна домовилися про економічний прогрес регіону без погіршення стану навколишнього середовища