В Європі покращилася якість повітря, однак рівень забруднення досі небезпечний shutterstock

В Європі покращилася якість повітря, однак рівень забруднення досі небезпечний

Катерина Бєлоусова

Щорічне скорочення викидів PM10 сягає 2,72%, PM2,5 – 2,45%, а діоксиду азоту – 1,72%

Дослідження науковців з Барселонського інституту глобального здоров’я (ISGlobal) показало, що за останні 20 років в Європі покращилася якість повітря, однак близько 98% людей живуть у районах з нездоровим рівнем дрібних частинок PM2,5.

Також рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо забруднення пилом PM10 перевищено у 80% районах, а діоксиду азоту – у 86%, повідомляє The Guardian.

Науковці вивчали рівень забруднення повітря у понад 1400 регіонах 35 європейських країн де мешкає 543 мільйони людей. Найвищі рівні забруднення виявили у:

  • Північній Італії та Східній Європі – PM2,5 і PM10;
  • Північній Італії та в деяких районах Західної Європи, зокрема на півдні Великобританії, Бельгії та Нідерландів – діоксиду азоту, який може сприяти розвитку астми та потенційно підвищити сприйнятливість до респіраторних інфекцій.

"Необхідні цілеспрямовані зусилля для вирішення проблеми рівнів PM2,5 та озону і пов'язаних з ними складних "брудних днів", особливо в контексті швидко зростаючих загроз від зміни клімату в Європі", – сказав провідний автор дослідження Чжао-Юе Чен.

Дослідження показало, що загальний рівень пилу та діоксиду азоту знизився в більшості частин Європи. Щорічне скорочення викидів PM10 становило 2,72%, PM2,5 – 2,45%, а NO2 – 1,72%.

В матеріалі пояснили, що частинки PM2,5 і PM10 настільки малі, що можуть проникати глибоко в легені. Їхній вплив повʼязують з розвитком хвороб серця, онкологією та передчасними пологами, а також передчасною смертю 400 000 людей по всій Європі щороку. Такий пил утворюється внаслідок спалювання твердого та рідкого палива, переважно під час виробництва електроенергії, опалення будинків, автомобільний рух, а також в результаті хімічних реакцій між іншими забруднюючими речовинами.

На думку експертів, якщо рівень забруднення повітря відповідатиме рекомендаціям ВООЗ це дозволить уникнути 200 тисяч передчасних смертей.

Зазначається, що в Європі у низці міст запровадили зони з низьким рівнем викидів для транспортних засобів, зменшивши забруднення твердими частинками, а деякі країни, зокрема Польща, зменшили свою залежність від печей, що працюють на вугіллі. Директиви ЄС щодо промислових викидів допомогли підприємствам зменшити забруднення.

Раніше ЕкоПолітика аналізувала способи утворення пилу PM2,5, його небезпеку та способи боротьби з забрудненням повітря.

Теги: ,
Читайте також
В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі
В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі

Фахівці рекомендують за можливості не виходити на вулицю

У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів
У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів

Минулого року від містян надходило багато скарг на їх використання

КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів
КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів

На його діяльність неодноразово скаржилися мешканці столичних районів Сирець, Куренівка та Нивки

У Києві станом на ранок зберігається високий рівень забрудненості повітря
У Києві станом на ранок зберігається високий рівень забрудненості повітря

Радіаційний фон на території всього міста у нормі