В Європі “набирає обертів” розвиток морської вітроенергетики shutterstock

В Європі “набирає обертів” розвиток морської вітроенергетики

Катерина Бєлоусова

Швидке розгортання офшорних вітряків підвищує ризики заторів на суші

В Європі офшорні інтерконектори, енергетичні острови та мережі офшорної генерації відіграватимуть все більшу роль, оскільки доступність узбережжя зменшується, а розвиток зміщується далі в море.

Про це заявив Генріх Квік, керівник офшорного відділу 50Hertz Transmission, повідомляє Reuters.

Офшорні мережі можуть допомогти уникнути згортань і збільшити цінність морських вітрових електростанцій, розширюючи потенціал розгортання, а також мінімізувати витрати на передачу.

Так Німеччина, Нідерланди, Бельгія та Данія планують побудувати чотири штучні острови для виробництва електроенергії та “зеленого” водню. Вони пообіцяли встановити принаймні 65 ГВт офшорних вітрових потужностей у Північному морі до 2030 року та 150 ГВт до 2050 року.

Заява була зроблена після підвищення цілей ЄС щодо відновлюваної енергетики та встановлення нових правил, які прискорять видачу дозволів у заходах, спрямованих на припинення залежності регіону від російського газу та нафти.

Офшорні вітряні електростанції досі розроблялися з використанням окремих радіальних зв’язків із берегом. Багатоцільові з’єднувальні лінії (MPI) і сітчасті морські мережі дозволять надсилати електроенергію туди, де вона найбільше потрібна, і зменшать витрати на передачу.

Експерти галузі зазначили, що морський інтерконектор Krieger's Flak між Данією та Німеччиною довів цю концепцію, але великі багатонаціональні концепції стикаються зі значними проблемами регулювання та будівництва.

Великобританія також дотримується подібного шляху, оскільки швидке розгортання офшорних вітряків підвищує ризики заторів на суші. 

Країні потрібно буде експортувати електроенергію, щоб досягти урядової мети 50 ГВт офшорних вітрових електростанцій до 2030 року, а офшорні з’єднувальні лінії можуть бути встановлені в Північному, Ірландському та Кельтському морях.

Інтерконектор Krieger's Flak забезпечує 400 МВт двонаправленої пропускної здатності між вітровою електростанцією Krieger's Flak компанії Vattenfall у Данії та вітровими електростанціями EnBW Baltic 1 і 2 у водах Німеччини. Інтерконектор збільшує потенціал експорту з Данії до Німеччини, де попит на електроенергію є більшим, і забезпечує більшу гнучкість системи.

“Проєкт Krieger's Flak вимагав низки технічних інновацій і передових засобів керування та отримав фінансування від Європейської енергетичної програми відновлення (EEPR). 50Hertz включив новий головний контролер для потоків електроенергії, і ця концепція може бути використана для майбутніх проєктів для подальшого підвищення ефективності”, – сказав Квік.

За його словами, проєкт, який завершився в рамках бюджету та працює з червня 2021 року, виконує свої цілі та показує, що "ідея працює".

“Поспіх Європи щодо впровадження відновлюваних джерел енергії може відвернути увагу від планування офшорної мережі, але також може привернути увагу влади”, – пише Reuters.

В матеріалі зазначили, що швидка синхронізація українських і молдовських енергомереж з ЄС після вторгнення росії в Україну показала, як європейські країни можуть прискорити спільні проєкти.

Нагадаємо, 4 країни ЄС домовилися про збільшення потужності вітроенергетики у Північному морі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, європейські виробники зеленої сталі закликають до 2030 року створити принаймні 31 ГВт потужностей відновлюваної енергії для підтримки переходу на низьковуглецеву сталь. 

Читайте також
ВЕС біля Трускавця відміняється: суд повернув орендовану землю громаді
ВЕС біля Трускавця відміняється: суд повернув орендовану землю громаді

Один зі співвласників компанії-забудовника – підсанкційний швейцарський бізнесмен, який має зв’язки з рф

У Великій Британії витратили £1 млрд на вимкнення вітряних турбін: що трапилося
У Великій Британії витратили £1 млрд на вимкнення вітряних турбін: що трапилося

Фахівці говорять про необхідність ринкової реформи в енергосекторі

На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків

Вона не лише дасть електроенергію області, а й створить додаткові робочі місця

Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС
Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС

ЄС має пришвидшити темпи розвитку вітроенергетики, аби встигнути реалізувати свою мету у 425 ГВт до 2030 року