Європарламент та країни-члени ЄС досягли угоди про посилення стандартів якості повітря, а саме зменшення граничних і цільових концентрацій діоксиду азоту та пилу PM2,5 до 2030 року.
Нові норми наближені до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), повідомляє Reuters.
За даними Європейського агентства з навколишнього середовища у 2021 році забруднено повітря призвело до сотень тисяч смертей в ЄС, зокрема:
- 253 000 смертей – від забруднення дрібнодисперсними твердими частинками PM2,5, що впливає на людей із серцево-судинними захворюваннями;
- 52 000 смертей – від забруднення діоксидом азоту (NO2), яке найбільше впливає на людей, що хворіють на діабет;
- 22 000 смертей – від короткочасного забруднення озоном (O3).
Зазначається, що допустимі ліміти концентрації пилу зменшать з 25 мкг/м3 до 10 мкг/м3, а діоксиду азоту – з 40 мкг/м3 до 20 мкг/м3.
В матеріалі розповіли, що країни-члени ЄС до 31 січня 2029 року, з певних причин і за суворих умов, зможуть подати запит на перенесення кінцевого терміну досягнення граничних значень якості повітря на більш пізній термін.
Угоду мають офіційно підтвердити в Європарламенті та Раді ЄС. Після цього розпочнеться процедура її ухвалення.
Нагадаємо, дослідження Європейського агентства з навколишнього середовища показало, що на континенті щонайменше 1200 дітей щороку помирає від наслідків вдихання забрудненого повітря.
Раніше ЕкоПолітика аналізувала способи утворення пилу PM2,5, його небезпеку та способи боротьби з забрудненням повітря. Завдяки антропогенному впливу понад 99,9% людей на планеті дихає повітрям з перевищеним вмістом твердих часток PM2,5, які негативно впливають на здоровʼя та щороку спричиняють тисячі передчасних смертей.