В Google придумали, як підвищити ефективність вітрової енергетики shutterstock

В Google придумали, як підвищити ефективність вітрової енергетики

Катерина Бєлоусова

Ранні тести в центрах обробки даних Google підвищили цінність вітрової енергії на 20%

Французька вітроенергетична компанія Engie SA використовуватиме експериментальну технологію від Google зі штучним інтелектом (AI), щоб підвищити ефективність і потужність своїх електростанцій.

Якщо технологія матиме успіх її масштабують по всій Європі, повідомляє Bloomberg.

Google продає сервіс через свій хмарний підрозділ, який намагається залучити клієнтів інструментами для управління споживанням енергії та скорочення викидів. Технологія допомагає завчасно прогнозувати характер вітру.

У 2019 році Google почав співпрацювати з DeepMind, яка є дочірньою компанією Alphabet Inc., над створенням програмного забезпечення для AI, який може передбачати вихід енергії вітру за тридцять шість годин наперед. Це дозволило б постачальникам енергії завчасно планувати свою роботу з більшою точністю та протидіяти деякій непередбачуваності вітрової генерації. 

За даними Google, ранні тести в центрах обробки даних Google підвищили цінність вітрової енергії на 20%.

Ларрі Кокрейн, директор глобальних енергетичних рішень Google Cloud, пояснив, що такий AI пропонує прогнози для споживачів комунальних послуг, які можуть покращити умови купівлі та продажу на енергетичних ринках.

"Найкращий спосіб думати про це як про інструмент торгових рекомендацій", — сказав він.

Кокрейн також додав, що компанія незабаром може запропонувати подібні послуги прогнозування для інших ринків відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна енергія та зберігання.

Engie планує більш ніж удвічі збільшити виробництво електроенергії з відновлюваних джерел до 80 гігават до 2030 року, попри недавнє зростання цін на сонячні панелі та вітрові турбіни.

Нагадаємо, Google та шведський стартап Normative розробляють трекер викидів CO2.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у 2021 році встановлено рекордні потужності вітряних турбін.

Читайте також