Google та шведський стартап Normative розробляють трекер викидів CO2 shutterstock

Google та шведський стартап Normative розробляють трекер викидів CO2

Людмила Гончаренко

На початку цього року благодійний підрозділ Google.org виділив стартапу 1 млн євро

Google спільно зі шведським стартапом Normative працюють над розробкою програмного забезпечення, що дозволить компаніям підраховувати, скільки викидів CO2 відбувається через їх діяльність. Про це повідомляє CNBC з посиланням на співзасновника Normative Крістіана Ронна.

"Ми раді надати як фінансування, так і технічних фахівців, щоб допомогти Normative створити продукт, який зробить виміри більш доступними", – повідомила Джен Картер, глава відділу технологій та благодійності в Google.org – благодійному підрозділі Google. На початку цього року підрозділ виділив стартапу 1 млн євро.

Стартап Normative заснований 7 років тому. За цей час компанія вже розробила програмне забезпечення, що оцінює вуглецевий слід компаній. Програма аналізує транзакції в системі бухгалтерського обліку, які охоплюють рахунки за електроенергію, відрядження співробітників, закупівлю сировини та багато інших незначних пунктів, які підприємства часто ігнорують. Серед клієнтів Normative сотні компаній, включаючи французький банк BNP Paribas.

Зараз же Normative працює над створенням безкоштовної версії програмного забезпечення, яку планує представити напередодні кліматичної конференції ООН COP-26 на початку листопада.

Інженери Google приєдналися до роботи над створенням програми на основі pro bono – послуги, що надається добровільно і безплатно, для користі громади. Партнерів залучили на 6 місяців, починаючи з 1 жовтня.

"Наша команда на цю мить налічує близько 50 осіб, тому ще 10 геніальних розробників зможуть значно скорегувати план роботи", – зазначив Ронн.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що невдовзі Google буде показувати екологічні маршрути. Нова функція це частина зобов'язань Google у боротьбі зі зміною клімату.

Читайте також
Вченими винайдена “зелена” технологія виробництва аміаку 
Вченими винайдена “зелена” технологія виробництва аміаку 

Виробництво аміаку відбувається в устаткуванні розміром з холодильник, а отже процес його добування можна налагодити на будь-якій фермі

Австрія з наступного року вводить новий податок на викиди СО2
Австрія з наступного року вводить новий податок на викиди СО2

Введення нового вуглецевого податку проходить в рамках масштабної "екосоціальної" реформи

Винайшли спосіб скоротити вдвічі викиди CO2 для текстильної промисловості
Винайшли спосіб скоротити вдвічі викиди CO2 для текстильної промисловості

Переробляючи одяг повторно можна запобігти потраплянню на звалища 34 мільйонів тонн текстилю на рік

В Ісландії запрацював найбільший у світі завод із поглинання вуглецю з повітря
В Ісландії запрацював найбільший у світі завод із поглинання вуглецю з повітря

Установки здатні відкачувати з атмосфери до 4 тис. тонн вуглекислого газу щороку