В акваторії Азовського моря щороку фіксують менше риби. Особливо поменшало азовського бичка, якого раніше було донесхочу, а нині він став ледь не справжнім делікатесом.
Про це йдеться в матеріалі інформаційного агентства УНІАН.
Зазначається, що з Азовського моря зникає не тільки бичок, скорочується кількість і таких риб, як судак, лящ, тарань та інші.
Фахівці кажуть, що тенденція до зникнення звичної для Азова риби має кілька причин.
По-перше, це глобальне потепління, що спричинює підвищення рівня солоності морської води, провокує обміління основних прісноводних артерій Азовського моря.
По-друге, людські фактори, що впливають на чисельність та різновид морських жителів Азова. Це і незаконний промисловий вилов морських жителів, і бракон’єрство, і забруднення акваторії моря промисловими підприємствами, і витік нафтопродуктів з плавзасобів, аварії на території морських портів, і погіршення екології через металургійні підприємства.
За словами екологів, у комплексі всі перелічені фактори просто знищують море і все живе в ньому. Розв’язати цю проблему можна тільки на державному рівні за допомогою значного посилення відповідальності за екологічні злочини, аж до кримінальної.
Як можна запобігти зникненню риб в акваторії Азовського моря
В Асоціації рибалок України впевнені, що відновити різні види риби в Азовському морі можна за допомогою таких заходів:
- посилити контроль з боку держави, правоохоронних та природоохоронних органів;
- посилити рівень відповідальності за браконьєрство;
- контролювати методи та знаряддя, за допомогою яких здійснюється вилов риби;
- підтримати розвиток штучного розведення риб;
- заборонити промисловий вилов риби на 5-10 років.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, рибалкам-промисловикам дозволили вилов у Чорному морі. Квоти на вилов у водоймах і морях України набули чинності 1 березня.