В Антарктиді поблизу української станції "Академік Вернадський" сніг став рожевого кольору, через “цвітіння”, тобто масова розмноження, одноклітинних зелених водоростей.
Таке цвітіння пришвидшує кліматичні зміни, адже через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане, повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
“Це не фотошоп, а “кольори Антарктиди”. Рожеві візерунки на білому покриві – так “квітне” сніг наприкінці антарктичного літа в районі нашої станції "Академік Вернадський", – підкреслили в повідомленні.
Науковці пояснили, що той самий вид водоростей може забарвлювати сніг у зелений, помаранчевий та пурпурний. Колір рослин залежить від пігменту.
Автори підкреслили, що “зимують” водорості з зеленим пігментом хлорофілом. Наприкінці антарктичного літа, коли інтенсивність ультрафіолетових променів стає вищою, рослина захищається від них червоним пігментом каротиноїдом. Такий самий пігмент надає помаранчевого забарвлення моркві.
Наразі вчені відбирають і фіксують проби кольорового снігу, щоб вже на "великій землі" їх проаналізувати і краще зрозуміти хімічні основи трансформації водорості.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у 2021 році у районі антарктичної станції "Академік Вернадський" сніг через "цвітіння" водоростей змінив колір із білого на зелений і малиновий.