Біля української антарктичної станції сніг став рожевого кольору

Біля української антарктичної станції сніг став рожевого кольору

Стало відомо, як це явище впливає на клімат

У районі антарктичної станції "Академік Вернадський" сніг через "цвітіння" водоростей змінив колір із білого на зелений і малиновий.

Таке явище зазвичай спостерігається в кінці антарктичного літа, повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook.

"Зміна забарвлення з'являється внаслідок розвитку в снігу мікроскопічних водоростей. Вони розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу впродовж усієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими, спори починають проростати", – йдеться в повідомленні.

Як пояснюють у центрі, зелений колір дає пігмент хлорофіл, а червоний — каротиновий шар, який містять клітини деяких видів мікроводоростей. "До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання", – додали в НАНЦ.

Науковці зазначили, що "цвітіння" зумовлює зміну клімату, оскільки через кольорове забарвлення снігу від його поверхні менше відбивається сонячного світла, а тому пришвидшується танення. Як наслідок, у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще більше пришвидшується.

"Торік інформація про малиновий сніг біля української станції обійшла не тільки всі українські, а й світові медіа та наукові спільноти. Завдяки такій популярності цю новину побачили вчені з британського Кембриджу й запропонували НАНЦ спільне дослідження: визначити, яка ж площа Антарктиди влітку вкривається кольоровим снігом", — сказав директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Розпочати дослідження планують незабаром, воно відбуватиметься через верифікацію на місці супутникових знімків. Результати цієї роботи дадуть можливість по-новому оцінити масштаб танення антарктичних снігів унаслідок глобального потепління.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Києві сніг, який випав за добу, перевірили на нітрати. Для цього зразки снігу було взято в трьох місцях Києва: у центрі міста, на трасі та поблизу поля.

Читайте також
Генсек ООН закликав країни до конкретних дій, щоб прискорити “зелений” перехід
Генсек ООН закликав країни до конкретних дій, щоб прискорити “зелений” перехід

Чотири ключових показники зміни клімату встановили нові рекорди у 2021 році

ООН передбачила збільшення частоти стихійних лих до 2030 року майже наполовину
ООН передбачила збільшення частоти стихійних лих до 2030 року майже наполовину

Через кліматичну кризу природні катаклізми відбуваються там, де їх не було раніше

Російська війна  ускладнює боротьбу зі зміною клімату, – Марк Карні
Російська війна ускладнює боротьбу зі зміною клімату, – Марк Карні

Геополітичні потрясіння визначають потоки капіталу

На планеті стало вдвічі менше комах через зміни клімату: чим це загрожує
На планеті стало вдвічі менше комах через зміни клімату: чим це загрожує

Втрата низки популяцій комах може завдати шкоди не лише природі, а й здоров'ю людей, а також продовольчій безпеці