В акваторію Одеси повернулися червонокнижні краби, яких не було 20 років

В акваторію Одеси повернулися червонокнижні краби, яких не було 20 років

Катерина Бєлоусова

Опріснення через підрив Каховської ГЕС негативно вплинуло на популяцію риб-бичків

Аквалангіст Інституту морської біології НАН Олександр Куракін виявив в Одеській затоці  у масовій кількості червонокнижних мармурових крабів, що сталося вперше за останні 20 років. 

Також він виявив значну кількість червонокнижних морських коників, молюсків-рапанів та креветок, повідомляє Думська.

Зазначається, що науковиць дослідив район мису Одеський північний, мис Малий Фонтан і мис Великий Фонтан на прохання прокурорів, які ведуть кримінальне провадження щодо підриву Каховської ГЕС. Фахівці також відібрали проби води та донних організмів.

dumskaya.net

За словами Куракіна, кількість залишків очерету значно скоротилася. На дні залишаються окремі гілки та корчі. Окрім того, колонії мідій на глибині понад три метри практично не постраждали. Загинули лише ті, що знаходилися в 1-1,5 метровому приповерхневому шарі, який зазнав колосального опріснення.

Він розповів, що також відновилася популяція рапанів, які стали гігантськими, розміром з кулак. Ймовірно, це сталося через те, що  після початку бойових дій їхній вилов практично припинився.

"На власні очі бачив усі види крабів, які водяться в наших водах, але що найдивовижніше, напевно вперше за років двадцять у масовій кількості виявлено мармуровий краб. Цей вид зустрічався до початку масштабного гідробудівництва на одеському узбережжі, але потім він практично зник. Також активізувалися раки-відлюдники. Бачив значну кількість червонокнижних морських коників, а ось морських голок практично немає, мабуть, ці види серйозно постраждали від опріснення”, – наголосив Куракін.

Він додав, що негативного впливу від опріснення зазнала популяція бичків. Адже ці риби мають невеликі розміри, що не характерно для цієї пори року.

dumskaya.net

Гідробіологи пов'язують подібні зміни не тільки з наслідками підриву ГЕС, а й загалом із факторами ковіду та війни. Судноплавство практично зупинено, вже понад півтора року, кількість тих, хто купається, впала в десятки разів. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження еколога Владислава Балінського показали, що в акваторії Одеси через опріснення внаслідок підриву Каховської ГЕС загинуло молюсків мідій на сотні тонн. В басейні пляжу "Собачий" поблизу берега загинуло близько 50% усіх мідій.

Читайте також
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни

Цей день є важливим для людей, які живуть на узбережжі цього унікального водного об’єкта, і для всіх, хто цінує природне багатство нашої планети

"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео
"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео

Зграї атерини, анчоуса, кефалі милують око

Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі
Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі

Вони також повідомили основні перестороги щодо купання