Уряд зробив ще один важливий крок на шляху реалізації сміттєвої реформи shutterstock

Уряд зробив ще один важливий крок на шляху реалізації сміттєвої реформи

Валентина Гембарська

Це важливе рішення на шляху до ЄС, циркулярної економіки, зменшення викидів та відновлення країни

Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Деякі питання оголошення припинення статусу відходів”.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Документ затверджує порядок та критерії оголошення припинення статусу відходів, а також види відходів, до яких можуть застосовуватися такі норми. Зокрема, йдеться про брухт чавуну, сталі, алюмінію, міді, склобій – те, що може бути перероблено та використано як сировина.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це важливий крок на шляху до ЄС, циркулярної економіки, зменшення викидів та відновлення країни.

“Зазначене рішення є складовою у реалізації реформи управління відходами в Україні. Зможемо знизити кількість відходів, які їхатимуть на полігони, та збільшити обсяг їх повторного використання. Наприклад, у ЄС щороку переробляють до 90 мільйонів тонн брухту чорних металів, а рівень збору вторинної сировини складає 88%. Прямуючи до ЄС, маємо переймати кращі практики”, – зазначив Руслан Стрілець.

Прийнята постанова також є продовженням роботи із гармонізації українського законодавства з європейським та виконання зобов'язань за Угодою про Асоціацію з ЄС. Адже встановлюючи у себе відповідний порядок, Україна імплементує норми одразу трьох регламентів Комісії та Ради ЄС до 98-ї Директиви – 715/2013, 1179/2012, 333/2011.

Крім того, введення в дію всіх механізмів, дозволить забезпечити ресурсами підприємства та водночас зменшити викиди СО2. Так, наприклад, за даними Інституту переробки відходів брухту США (ISRI), використання брухту чорних металів замість руди при виробництві сталі та заліза скорочує викиди на 60%.

Як повідомляла ЕкоПолітика, в Україні 9 липня набув чинності євроінтеграційний Закон № 2320-IX "Про управління відходами". Документ покликаний змінити саму філософію галузі. Крім заміни поняття “відходи” на поняття “сировина” він передбачає:  створення нової дозвільної системи; децентралізацію управління відходами; багаторівневе планування; розбудову інфраструктури; введення європейських принципів ієрархії управління відходами, розширеної відповідальності виробника (РВВ) та принципу "забруднювач платить".

Читайте також
Міндовкілля проведе екологічну оцінку нацплану управління відходами до 2033 року
Міндовкілля проведе екологічну оцінку нацплану управління відходами до 2033 року

Нацплан передбачає зменшення обсягів захоронення побутових відходів до 30%

Екологи розповіли про тонкощі паспортизації відходів в рамках сміттєвої реформи
Екологи розповіли про тонкощі паспортизації відходів в рамках сміттєвої реформи

Розроблено проєкт постанови Кабміну "Про створення та адміністрування інформаційної системи управління відходами"

Міндовкілля видає дозволи всупереч закону “Про управління відходами” – експерт
Міндовкілля видає дозволи всупереч закону “Про управління відходами” – експерт

Ще не затверджені нова постанова щодо отримання дозволів та перелік відходів