Уряд затвердив критичні норми для реформи надрокористування shutterstock

Уряд затвердив критичні норми для реформи надрокористування

Катерина Бєлоусова

Це забезпечить комплексний підхід у використанні родовищ

Кабінет міністрів затвердив перелік підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, що необхідно для якісного завершення в Україні реформи надрокористування.

Раніше такого вичерпного переліку не існувало, що створювало можливості для маніпуляцій та вільного трактування норм, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

В повідомленні пояснили, що надра можуть надаватися у користування не лише для видобування корисних копалин, але й для будівництва відповідних підземних споруд для:

  • зберігання нафти чи газу;
  • захоронення відходів виробництва;
  • запобіганням підтопленню після закриття шахт тощо.

“Це забезпечує комплексний підхід у використанні родовищ”, – підкреслили у пресслужбі.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що реформа покликана створити в Україні прозору європейську модель сталого користування надрами.

“Уряд вдосконалює правове поле та усуває прогалини. Ми прибираємо можливості для зловживань та водночас формуємо прості і зрозумілі правила роботи для всіх. Ми створюємо умови для рівного доступу до сфери та встановлюємо запобіжники, щоб така діяльність не створювала ризиків для людей і не завдавала шкоди довкіллю”, – сказав він.

За його словами, у реформу надрокористування Уряд закладає сталий розвиток та раціональне використання природних ресурсів. Серед ключових цілей – сировинна безпека і незалежність, а також інтеграція України до європейської Стратегії розвитку сфери критичної сировини до 2030 року.

Зазначається, що реформа надрокористування спрямована на дерегуляцію та осучаснення правил роботи у секторі. Зокрема спрощення дозвільних процедур, цифровізацію галузі, гарантії прогнозованості для надрокористувачів та захист національних інтересів.

Стрілець підкреслив, що від реформи залежить економіка України та її позиції на міжнародних ринках. Це також вплине на те, чи матиме країна достатньо сировинних ресурсів для відбудови.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №4187 "Щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами", який запускає реформу надрокористування в Україні. Наприкінці грудня 2022 року документ підписав президент України Володимир Зеленський.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні запустили онлайн-видачу спецдозволів в електронному кабінеті надрокористувача на платформі “ЕкоСистема”.

Читайте також
На Донеччині злочинна група незаконно видобула вугілля на понад мільярд гривень
На Донеччині злочинна група незаконно видобула вугілля на понад мільярд гривень

Процесуальне керівництво у цьому провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора

Як контролюється забруднення земель і підземних вод підприємствами: досвід ЄС
Як контролюється забруднення земель і підземних вод підприємствами: досвід ЄС

Процедура захисту ґрунтів включає періодичний моніторинг їхнього стану

Промисловці назвали два найбільш нагальні кроки у реформі надрокористування
Промисловці назвали два найбільш нагальні кроки у реформі надрокористування

Також підняли вкрай актуальну тему щодо підготовки до повноцінного впровадження СВАМ з початку 2026 року

Активісти звернули увагу Міндовкілля на проблему з аукціонами на користування надрами
Активісти звернули увагу Міндовкілля на проблему з аукціонами на користування надрами

Також вони вказали на можливу корупційну складову