На Миколаївщині викрили незаконний видобуток надр зі збитками для держави 120 млн грн

На Миколаївщині викрили незаконний видобуток надр зі збитками для держави 120 млн грн pgo_gov_ua

Ілля Федунь

Посадовець видобував надра з метою подальшої реалізації

У Миколаївській області незаконно видобували корисні копалини загальнонаціонального значення, що завдало державі збитків на понад 120 млн грн. 

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора у Телеграмі. 

За даними слідства, протягом січня 2024 року по вересень 2025 року директор компанії Баштанського району за попередньою змовою з іншою особою здійснював видобування підземних вод без необхідного дозволу на користування надрами.

pgo_gov_ua

Фото: pgo_gov_ua

Надалі видобуті ресурси використовувалися для виробництва, фасування та реалізації питної води населенню.  

Під час проведення обшуків фахівці вилучили:  

1) електронасос;

2) 10 промислових об’єктів виробничої лінії для виготовлення та сортування пластикових ємностей та маркування продукції;

3) понад 2 тис. ємностей із готовою продукцією (негазована, газована вода); 

4) майже 900 порожніх ємностей і маркувальних засобів; 

5) документацію з чорновими записами.

pgo_gov_ua

Фото: pgo_gov_ua

Після підрахунку збитків, заподіяну шкоду державі оцінили у понад 120 млн грн. Зараз вирішують питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. 

Також до суду скероване клопотання про накладення арешту на вилучені у фігуранта речові докази.

pgo_gov_ua

Фото: pgo_gov_ua

Посадовцеві загрожує покарання згідно з частиною 3 статті 240 (незаконний видобуток корисних копалин загальнонаціонального значення). Винуватцеві загрожує позбавлення або обмеження волі на строк до 2 років. 

Нагадаємо читачам ЕкоПолітики, що у Звенигородському районі Черкаської області виявили незаконну розробку каолінів із збитками для держави майже на 190 млн грн.

Правоохоронці звинувачують у протиправній діяльності директора структурного підрозділу та фахівця одного з місцевих підприємств, які організували незаконний видобуток корисних копалин загальнонаціонального значення – вторинних каолінів.

Читайте також
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка дерев, забруднення довкілля та крадіжка копалин
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка дерев, забруднення довкілля та крадіжка копалин

Окремо прокурори намагаються повернути державі землі водного, лісового та природно-заповідного фондів

Євростандарти водного врядування: Мінекономіки запрошує до обговорення законопроєкту
Євростандарти водного врядування: Мінекономіки запрошує до обговорення законопроєкту

Галузь збираються цифровізувати, а також додати до неї більше екологічних та кліматичних запобіжників

Від водопостачання до трансформації "Лісів України": підсумки засідання екокомітету
Від водопостачання до трансформації "Лісів України": підсумки засідання екокомітету

Держлісагентство має регулярно звітувати про процес переходу держпідприємства у форму акціонерного товариства

Проблема шахтних вод Криворіжжя перебуває на посиленому парламентському контролі
Проблема шахтних вод Криворіжжя перебуває на посиленому парламентському контролі

Гірничовидобувні підприємства банкрутують і не можуть платити за скидання води