Уряд затвердив граничні концентрації небезпечних речовин у ґрунтах Shutterstock

Уряд затвердив граничні концентрації небезпечних речовин у ґрунтах

Іван Шевчук

Нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин мають стати інструментом для протидії забрудненню та виснаженню ґрунтів

15 грудня Уряд затвердив нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах. Про це повідомляє офіційний сайт КМУ.

Своїм рішенням Уряд встановив нормативи для 39 небезпечних речовин, надмірний вміст яких призводить до шкідливого впливу на довкілля, забруднення ґрунтів та шкодить здоров’ю людей. (Щоб переглянути цей перелік, доскрольте до кінця сторінки).

В.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець каже, що цей перелік стане дієвим інструментом для збереження та відтворення родючості ґрунтів:

"Нововведення дають змогу громадянам захистити свої земельні ділянки від "недобросовісних" орендарів, які при веденні господарської діяльності надмірно виснажують та забруднюють ґрунти, використовуючи різні концентровані добрива чи пестициди для швидкого прибутку"

Після змін до Земельного Кодексу, що були внесені до нього у квітні цьогоріч, нормативи граничних концентрацій встановлює безпосередньо Кабмін. Більшість позицій щойно ухваленого документу збігаються з тими, що містилися у Гігієнічних регламентах допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті. Їх торік затвердив МОЗ, коли це було ще у його компетенції.

У рішенні Кабміну вказано, що оцінка гранично допустимих концентрацій має здійснюватися у відповідності із затвердженими держстандартами України.

Така оцінка може бути підґрунтям для рішень про заборону господарської діяльності та притягнення порушників до відповідальності.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що за три квартали поточного року земельним ресурсам країни було завдано збитків на понад мільярд гривень – у 2 рази більше, ніж за весь минулий рік.

Читайте також
У Prozorro можна буде вказати "зелені" характеристики об’єкта закупівлі
У Prozorro можна буде вказати "зелені" характеристики об’єкта закупівлі

Поки здійснити такий аналіз "зелених" закупівель можливо лише в ручному режимі

Україна потерпає від неякісного бензину: в чому небезпека
Україна потерпає від неякісного бензину: в чому небезпека

Контрафактний бензин може спричинити не лише поломки авто, а й страшні наслідки для довкілля і здоров’я людей

Міндовкілля пропонує проводити обов’язковий екоаудит без згоди підприємств
Міндовкілля пропонує проводити обов’язковий екоаудит без згоди підприємств

Зміни до закону "Про екологічний аудит" передбачають реальну обов’язковість обов’язкового аудиту і докладне інформування про його результати

У Харкові "екокопи" почали фотографувати містян, які смітять абиде
У Харкові "екокопи" почали фотографувати містян, які смітять абиде

Кожен небайдужий може посприяти тому, щоб тих, хто забруднює природу, було покарано відповідно закону