Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, який передбачає додаткове фінансування найбільшого в Україні об'єкта природно-заповідного фонду, а саме — Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Про це в середу, 10 листопада, повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Законопроєкт передбачає внесення змін до статті 3 Закону України "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проєктування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій".
Йдеться про виділення частини грошей із будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Чорнобилі.
Зазначається, що документ розроблено на виконання указу президента України від 10 липня 2019 року № 512 “Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Нові положення в статті 3 закону зобов’язують замовника будівництва Централізованого сховища направляти 10 % від загальної вартості будівництва на створення об’єктів соцпризначення у місті Славутичі і на території Іванківської, Поліської селищних територіальних громад Вишгородського району Київської області.
Після схвалення законопроєкту Верховною Радою із цих 10% коштів:
- 10% спрямовуватиметься на розвиток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника;
- 90% — на створення об’єктів соцпризначення.
У міністерстві наголошують, що додаткове фінансування стане суттєвою підтримкою реабілітації та розвитку ЧРЕБЗ і дадуть змогу спрямовувати кошти на:
- створення сучасної інфраструктури;
- розвиток науково-дослідного та туристичного потенціалу заповідника. Адже це унікальне місце для досліджень відновлення флори і фауни після радіоактивного забруднення та спостережень за тим, як зона відчуження перетворюється у зону відродження.
Раніше ЕкоПолітика писала, що найбільший і наймолодший водночас об'єкт природно-заповідного фонду України – Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – святкує п'ять років із дня заснування.
Нагадаємо, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило відкритий електронний державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду.