Укргідроенерго залучить $211 млн для реалізації інвестпроєкту підвищення стійкості енергосистеми Укрінформ

Укргідроенерго залучить $211 млн для реалізації інвестпроєкту підвищення стійкості енергосистеми

Олекса Франко

На територіях станцій ПрАТ "Укргідроенерго" буде встановлено 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії

Укргідроенерго залучить у Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Фонду чистих технологій $211 млн для реалізації інвестиційного проєкту підвищення стійкості енергосистеми.

Таке рішення за ініціативи Міненерго схвалив Кабмін на засіданні 2 червня, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України у Facebook.

У межах інвестпроєкту "Україна — Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ "Укргідроенерго")" візьмуть позику в розмірі $177 млн та $34 млн відповідно.

Зокрема, на територіях станцій ПрАТ "Укргідроенерго" буде встановлено 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії, які планується залучити для надання допоміжних послуг регулювання частоти та активної потужності. Окрім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС та для зарядження систем накопичення буде встановлено 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

"Встановлення гібридних установок із виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дасть змогу ПрАТ "Укргідроенерго" надати оператору системи передачі додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулювальний діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що додаткові високоманеврені та швидкодіючі резерви за своїми параметрами не мають аналогів в об’єднаній енергетичній системі України.

Також у Міненерго додали, що схвалено проєкт розпорядження президента України "Про делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Договору гарантії та Договору гарантії Фонду чистих технологій (Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ "Укргідроенерго") між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міненерго та британська ERM розроблять проєкт трансформації вугільного регіону України.

Читайте також
ЄІБ змінить умови кредитування в Україні: 50% кредиту йтиме на боротьбу зі змінами клімату
ЄІБ змінить умови кредитування в Україні: 50% кредиту йтиме на боротьбу зі змінами клімату

У найближчі 10 років банк планує інвестувати 1 млрд євро

Корейська компанія хоче відкрити в Україні завод з переробки пластику на дорожні відбійники
Корейська компанія хоче відкрити в Україні завод з переробки пластику на дорожні відбійники

Інвестори планують скористатися державною програмою підтримки інвестиційних проєктів

Найбільші корпорації світу активно інвестують у «зелену» енергетику – CB Insights
Найбільші корпорації світу активно інвестують у «зелену» енергетику – CB Insights

Орієнтиром як для компаній, так і для урядів є Паризька кліматична угода