Щоб впоратись з великою кількістю сміття в Україні, важливо не тільки спонукати громадян зменшувати утворення відходів, а й забезпечити країну належною сміттєпереробною інфраструктурою. Органи місцевого самоврядування готові піднімати тарифи на вивезення сміття, оскільки саме в тарифі закладається інвестиційна складова.
Про це заявив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у прямому ефірі на телеканалі "Рада", повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Він пояснив, що інфраструктурні об’єкти з управління твердими побутовими відходами є досить дороговартісними. Один такий об’єкт може коштувати десятки та навіть сотні мільйонів євро, а Україні їх потрібно багато.
Проте залучати до побудови таких обʼєктів інвесторів складно.
“Жоден інвестор сьогодні, якщо ми кажемо саме про інвестицію, не буде вкладати кошти у сектор економіки, в якому діють правила 1998 року. Саме тому Україна потрібен новий сучасний закон про управління відходами”, – відзначив Стрілець.
Проте рамковий законопроєкт №2207-1д "Про управління відходами" вже проголосований у першому читанні.
"Я впевнений, що спільно з народними депутатами ми повинні зробити все, щоб у першому кварталі 2022 року цей закон вже був повністю схвалений і відповідно запрацював. На його основі ми зможемо побудувати дійсно якісний національний план управління відходами, який фактично стане мапою з нанесеними локаціями, де повинен бути який об’єкт, з якою потужністю та технологією", – розповів Руслан Стрілець.
Ця мапа фактично стане інвестиційним кейсом для комплексної системної розбудови сміттєпереробної інфраструктури в Україні.
Наразі в Україні будується декілька сміттєпереробних об’єктів у Львівській та Житомирській областях. Окрім того, у Бахмуті, що на Донеччині, незабаром з’явитися сортувальна станція, яка значно знизить кількість відходів, які далі поїдуть на полігон.
Нагадаємо, на Донеччині заявили, що сортуватимуть 90% побутового сміття.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні "зникає" 39% побутових відходів між збиранням та вивозом.