Старшокласник з Херсону Артем Деденок створив новий тип екологічних джерел живлення за рахунок біосинтезу в бактеріях та харчових залишків.
Вже зараз технологія дозволяє зарядити смартфон, повідомляє Київський національний університет імені Тараса Шевченка у Facebook.
Юнак отримав золоту нагороду на Міжнародному шоу винаходів "International Warsaw Inventions Show 2022".
Конкурс відбувся у Варшаві, Польща. Це найбільша міжнародна подія з інноваціями та винахідництвом.
В повідомленні зазначили, що джерело живлення, яке створив Артем, дешеве у виготовленні, не потребує важкого виробництва і може використовувати харчові залишки для своєї роботи. Синтез відбувається в бактеріях штаму Geobacter. Така технологія є досить актуальною у сучасній ситуації, коли в Україні спостерігаються постійні відключення електроенергії.
Юнак та його науковий керівник працюватимуть над удосконаленням технології та пошуками альтернативних шляхів її застосування.
Наразі хлопець навчається в Українському фізико-математичному ліцеї КНУ імені Тараса Шевченка. Раніше він був учнем Херсонського фізико-технічного ліцею.
В повідомленні підкреслили, що у 2022 році Україна має 20 наукових переможців.
Нагадаємо, учні політехнічного ліцею КПІ запатентували автомобіль, який працюватиме на опалому листі та побутовому смітті.