Українські підприємства масово зливають нечистоти в Дніпро: загрожує дефіцит води shutterstock.com

Українські підприємства масово зливають нечистоти в Дніпро: загрожує дефіцит води

За висновками фахівців, до 2050 року ситуація з водою в Україні стане критичною

Підприємства, зокрема водоканали, зливають нечистоти прямісінько у Дніпро, через що в Україні може бути нестача чистої питної води.

Про це заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає УНІАН.

За його словами, за останні 25 років в Україні зникло близько ста річок. Причина не лише у змінах клімату, але і в численних порушеннях природоохоронного законодавства – забрудненні, засміченні річок, нераціональному використанні водних ресурсів.

"Одна з причин їх масового забруднення – безхазяйні водовідводи. Наприклад, у Києві лише 600 кілометрів цих мереж знаходяться на балансі "Київавтодору", решта – більше трьох тисяч кілометрів – балансоутримувача не мають взагалі. Через це підприємства нелегально зливають нечистоти прямісінько у Дніпро, не дбаючи про їхнє очищення", – зазначив посадовець.

Мальований наголосив, що ріки та підземні води отруюють хімічні добрива, отрутохімікати, гербіциди, інсектициди й органічні відходи з аграрних господарств. Ці речовини потрапляють у воду внаслідок розорювання берегів та незаконного ведення сільського господарства в межах прибережно-захисних смуг.

З промислових підприємств, які мають застаріле очисне обладнання, у воду надходять ртуть, мідь, фтор, радіоактивні частки і залізо. Ще одне джерело забруднення води – накопичення в ній пластику, що змивається дощем з несанкціонованих звалищ.

Також небезпечні для річок і енергетичні підприємства – теплоелектростанції. Вони спускають до водойм вже підігріту воду, що змінює термічний та біологічний режими.

"Якщо температура води піднімається до 36 градусів за Цельсієм, то риба масово гине", – пояснив голова ДЕІ.

"Всі вище перелічені проблеми можуть привести до того, що у 2050 році в Україні може буде критично мало чистої води", - резюмував чиновник.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про погіршення ситуації з головною рікою країни. За даними фахівців, купатися в Дніпрі в районі Києва стає дедалі небезпечніше для здоров'я, оскільки у воді містяться важкі метали, хімікати й велика кількість бактерій.

Теги:
Читайте також
Миш’як, свинець, цинк: що ще знайшли вчені на дні колишнього Каховського водосховища
Миш’як, свинець, цинк: що ще знайшли вчені на дні колишнього Каховського водосховища

Токсичне забруднення мулів, які накопичилися на дні штучної водойми, створює серйозну екологічну проблему

Що варто робити восени для збереження водойм чистими: фахівці розповіли
Що варто робити восени для збереження водойм чистими: фахівці розповіли

Осінь – вдалий час для того, щоб звернути увагу на стан річок та озер

Українцям пояснили, чому так сильно обмілів Дністер
Українцям пояснили, чому так сильно обмілів Дністер

Припущення, які робили у соцмережах, дійсно є серед причин екологічного лиха